Депутати Полтавської міськради не виставили на аукціон ділянки на артскладах

Автор: Вікторія Баберя, 25 квітня, 13:02

Фото: Депутати Полтавської міськради не виставили на аукціон ділянки на артскладах


Хоча раніше пропонувалося за кілька місяців земельні лоти виставити на аукціон. Проте, їх виключили з проекту рішення.

У четвер, 25 квітня, на сесії Полтавської міської ради депутати голосували за проект рішення «Про проведення земельного аукціону в м. Полтава». Зокрема, на продаж мали виставити ділянки на території артскладів, де раніше знаходили рештки людських поховань.

Мова йде про наступні лоти:

  • вул. Пушкарівська, 28 (0,6881 га);
  • вул. Пушкарівська, 30 (0,6121 га);
  • вул. Пушкарівська, 32 (1,2529 га);
  • вул. Остапа Вишні, 7 (0,4354 га);
  • вул. Остапа Вишні, 9 (1,7244 га);
  • вул. Остапа Вишні, 11 (1,0970 га);
  • вул. Остапа Вишні, 32 (2,2785 га).

Та, врахувавши пропозицію голови фракції «Самопоміч» Дмитра Сенчаковича, депутати виключили з проекту ці лоти.

Під час обговорення перший заступник міського голови Андрій Лямін повідомив, що вчора, 24 квітня, розмовляв із представником організації, що проводить розкопки, та отримав відповідь:

«До речі, він буде в Полтаві наступного місяця і ми разом із головами фракцій та громадськістю будемо обговорювати. Наразі у нас проводиться аукціон по 10 га. А на дослідження 1 га, організації знадобиться рік і більше. Це мінімум 15 років досліджень, а ми втрачаємо час. Також дослідження 1 га складає кілька млн грн – 2 або 3. І скільки нам на це знадобиться коштів? А якщо ми залишаємо у тому вигляді, у якому воно є – то що це: там звалище».

Андрій Лямін, Микола Шевельов, Юрій Трегубов

Андрій Лямін повідомив, що на боці громадськості, оскільки є три місця, де, ймовірно, знаходяться місця поховань. Наклавши карти (георадарну та аерофотозйомку), встановили, що, можливо, лише на території одного лоту із семи, що виносяться на аукціон, є ймовірність місця, де були розстріли.

Так як лише одна ділянка підпадає, то її й досліджуватимуть фахівці.

Начальник управління земельних ресурсів міськвиконкому Юрій Трегубов також додав, що потрапляє лише одна ділянка і вона може бути теоретично знята з аукціону. Знову ж підкреслив, що не розуміє, чому питання про артсклади не підіймалося раніше, адже вже пройшли громадські слухання, на яких заперечень ні від кого не надходило.

Накладені карти та дані аерофотозйомки

Депутат Андрій Матковський також пропонував депутатам утриматися від голосування за ці лоти та ухвалити рішення вже на наступній сесії. Він закликав дати шанс громадським організація попрацювати і вирішити:

«Кому з присутніх у залі подобається те, що зараз відбувається на артскладах? Якщо ми поважаємо тих людей, які там захоронені (а ми з депутатами подивилися, що серед населення Полтави завжди було близько 20% євреїв), тож чому там немає жодного пам’ятника, не було жодного перепоховання? Є запитання, так? А зараз, ухвалюючи це рішення, ми розбираємося з історичною проблемою. На усіх 60 га не може бути поховань».

Він додав, що земельні ділянки були і будуть комунальною власністю, ніхто нічого не продає. І до того ж, чи знайдеться така людина, яка будуватиме «на кістках»? На його думку, це однозначно ні, а тим більше – придбати там нерухомість. 

Андрій Матковський

«І якщо ми знайдемо там поховання, то це буде можливість створити там паркову зону та звести меморіал, і територія не знаходитиметься в тому стані, в якому перебуває зараз».

Зазначимо, 23 квітня члени земельної комісії Полтавської міськради рекомендували проект рішення «Про проведення земельного аукціону в м. Полтава» до голосування на сесії, тобто рекомендували надати зелене світло для другого етапу – безпосереднього виставлення лотів на аукціон. Була пропозиція виключити лоти на артскладах із проекту рішення і відтермінувати виставлення їх на аукціон. Але тоді у депутатів голосів не вистачило («за» – Синяговський, Кісільов, Бутко; утримались – Павлій, Перепелиця, Пінчук).

На минулій сесії 19 лютого, депутати надали дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення семи земельних ділянок зі зміною цільового призначення на артскладах.  Це був перший етап у виставленні їх на земельний аукціон.

Нагадаємо, що про поховання широкому загалу стало відомо у травні 2017 році, коли «Полтававодоканал» прокладав траншею для колектору. Тоді на ділянці колишніх артскладів знайшли останки близько десяти людей (черепа, фрагменти великогомілкових кісток, ребра). Так, вдалося встановити, що один з черепів належить 13-річній дівчинці.

Раніше ЗМІСТ розповідав про історію цього місця під час Другої світової війни.

 Кореспондент Віталій Крицький

Опублікована: 25 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація