Полтавська влада погодилася на умови власника «Алмазу» заплатити менше половини боргу

Автор: Віталій Крицький, 12 січня, 15:32

Фото: Полтавська влада погодилася на умови власника «Алмазу» заплатити менше половини боргу (Джерело - dgekosypenko)


Товариство з обмеженою відповідальністю «Алмаз-Полтава» планує сплатити місту заборгованість за користування земельною ділянкою у розмірі 1 млн 385 тис. 547 грн із 3 млн 513 тис. 587 грн.

Відповідний акт завданих збитків затвердили та підписали в четвер, 9 січня, на засіданні комісії у Полтавській міськраді, повідомляє пресслужба.

«За дорученням виконкому, нами проведено розрахунок збитків, заподіяних територіальній громаді. У результаті роботи, визначено суму у розмірі 1 млн 385 тис. 547 грн. Ці збитки були розраховані згідно з нормативно-грошовою оцінкою і функціонального використання земельної ділянки відповідно до законодавства. Взагалі, сума збитків більша, але враховуючи те, що на сьогодні існують правові вимоги, у тому числі підтвердження прокуратури, є відповідна стаття цивільного кодексу щодо термінів позовної давності, і ми можемо пропонувати стягнути кошти за останні 3 роки. Тому, з цього розрахунку ми й обрахували плату, яку має сплатити землекористувач, – розповів начальник земельного управління міськвиконкому Юрій Трегубов.

На комісії процедурно прийняли відповідний акт. На наступному засіданні виконкому його затвердять. Після цього ТОВ «Алмаз-Полтава» сплатить кошти на рахунок міської ради. Згодом влада укладе договір із підприємством на продовження оренди землі. Перший заступник міського голови Ігор Федій зазначив, що взагалі на сьогодні заборгованість за оренду земельних ділянок в Полтаві складає понад 40 млн грн.

Пригадаємо, наприкінці 2019 року на засіданні земельної комісії ПМР депутати розглядали повторне звернення ТОВ «Алмаз-Полтава» щодо продовження права користування земельною ділянкою на умовах оренди по вул. Героїв Сталінграда, 1 площею 1,5851 га для експлуатації та обслуговування кінотеатру. При цьому з 2012 по 2019 рік підприємство не сплачувало кошти за землю.

На кінець минулого року заборгованість «Алмаз-Полтава» перед містом становила 3 млн 513 тис. 587 грн. Міська влада збиралася створити спеціальною комісію з повернення боргу.

Строк позовної давності – 3 роки, тому навіть якщо міська рада подасть до суду, щоб стягнути борги, у кращому випадку міський бюджет отримає гроші саме за період користування землею з 2016 по 2019 рік. Із огляду на тривалий термін можливої судової тяганини ТОВ «Алмаз-Полтава» запропонувало продовжити їм договір оренди на землю. І в ньому безпосередньо зазначити, що договір набирає чинності на наступний день після того, як підприємство сплатить 1,3 млн грн до бюджету. Власник запевняв, що готовий виплатити кошти вже в січні.

Як бачимо, підприємство «Алмаз-Полтава» продемонструвало своєрідний лайфхак – 7 років не сплачувало за користування землею, а потім «скосило» борг удвічі. І Маючи на такі «пільги» фактично законні підстави. Таким чином «Алмаз-Полтава» зекономило 2 млн 128 тис. 40 грн.

Нагадаємо, колишній кінотеатр «Алмаз» приватизували рішенням Полтавської міськради від 24 вересня 2007 року. У 2012 році будівлю кінотеатру продавали за 2 млн доларів.

Співвласником ТОВ «Алмаз-Полтава» був депутат Полтавської міськради від «БПП “Солідарність”» Вячеслав Федоряка.

За інформацією депутата міської ради Олега Бєлоножка, власник будівлі досі в пошуках інвестора, який зможе викупити екскінотеатр.

Опублікована: 12 січня 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація