Полтавський журналіст Ярослав Журавель оскаржує вирок суду для його нападників

Автор: Вікторія Баберя, 10 жовтня, 14:46

Фото: Ярослав Журавель (фото Богдана Проскурова)


Ярослав Журавель подав апеляційну скаргу на вирок Київського райсуду Полтави в понеділок, 7 жовтня.

Пригадаємо, вирок обвинуваченим побитті журналіста Ярослава Журавля виніс суддя Олександр Калько 9 вересня. Згідно з ним, Мустафа Алоєв та Антон Пазенко отримали по 2 роки обмеження волі.

Крім того, суд частково задовольнив цивільний позов, і вже засуджені Мустафа Алоєв та Антон Пазенко мають виплатити потерпілому журналісту 40 тис. грн моральної шкоди, а також відшкодувати кошти, витрачені на судовий збір та правову допомогу.

Саме вирок «обмеження волі» (покарання у виді обмеження волі полягає у триманні особи в кримінально-виконавчих установах відкритого типу без ізоляції від суспільства в умовах здійснення за нею нагляду з обов'язковим залученням засудженого до праці) і збирається оскаржити Журавель. Адже, на його думку, Алоєву та Пазенку потрібно обрати більш сувору міру покарання.

Справу прийняли до розгляду в Полтавському апеляційному суді.

Додамо, ще на оголошенні вироку у вересні адвокат засуджених Володимир Гура говорив, що їхня сторона оскаржуватиме вирок в апеляції та наполягатиме на тому, щоб Антона Пазенка і Мустафу Алоєва визнали невинуватими.

Пригадаємо, у Київському райсуді справу побиття журналіста розглядали понад рік. Сама ситуація сталася 18 травня 2018-го в офісі Соціалістичної партії України – журналісту інтернет-видання «Трибуна» Ярославу Журавлю зламали щелепу. За словами постраждалого, він разом із місцевим активістом Дмитром Демусом прийшли до соціалістів через попередні погрози Демусу. Удари Журавель отримав миттєво, після прохання не лаятися. На той момент лідер місцевого осередку СПУ Сергій Чередніченко зазначав, що обидва «гості» – провокатори.

Вже наступного дня 19 травня 2018-го назвали імена ймовірних нападників – Антон Пазенко та Михайло Алоєв.

Справу про побиття журналіста передали до суду 29 серпня 2018-го. За нанесення умисного тілесного ушкодження середньої тяжкості законодавство (ст. 122 ККУ) передбачає до трьох років позбавлення волі. І вирок винесли 9 вересня 2019-го.

Опублікована: 10 жовтня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація