Новий штам коронавірусу поширився всією територією України.

Про це повідомив міністр охорони здоров’я Максим Степанов 23 березня. За його словами, «британська» мутація коронавірусу спричинила зростання рівня захворюваності по всій країні.

«Ми вже увійшли в третю хвилю пандемії коронавірусу, на всій території нашої країни виявили новий – британський штам вірусу. Він агресивніший. Вражає молодих людей, більш контагіозний, тобто швидше передається та спричиняє тяжкий перебіг хвороби. З цим найперше і пов’язана висока кількість госпіталізацій, яка значно зросла під час третьої хвилі».

Директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Віктор Лисак на апаратній нараді 22 березня розповів, що зараз в області лікарі спостерігають важчий перебіг хвороби у людей молодого віку:

«Вікова структура зовсім змінилась. Це молоді люди, які мають серйозну супутню патологію. Вони поступають у важкому стані. Сьогодні медичні працівники констатують, що це зовсім інші по важкості, по стану, по кисневій залежності пацієнти».

Міністр Степанов говорить, що для нового штаму вірусу характерний важкий перебіг захворювання, а також ураження, окрім органів дихання, слизових, нирок, печінки, центральної нервової системи. Також він повідомляє, що дві третини людей, які перехворіли, потребують додаткової реабілітації від постковідного синдрому впродовж 3–6 місяців.

Вперше про появу «британської» мутації коронавірусу в Україні повідомили на початку березня. Тоді її зафіксували у двох мешканців Івано-Франківська.

Нагадаємо, що Полтавщина перебуває у «помаранчевій» зоні карантину, а у Полтавській громаді через збільшення кількості хворих та заповненість лікарень посилили карантинні обмеження. Про нові заборони можна дізнатись тут.

Loading...