Полтава К

9 березня до Полтави прибув один із 5 спецрейсів з областей, які потрапили до «червоної» карантинної зони. Владу області про це не повідомили.

Про це ЗМІСТу 10 березня розповів начальник відділу медицини катастроф Департаменту охорони здоров’я Полтавської облдержадміністрації Володимир Мохначов. 

За його словами, керівництво штабу області з ліквідації наслідків поширення COVID-19 про додатковий рейс не попередили:

«Ми тільки дізналися з інтернету про це. Замість того, щоб попередити про виділені додаткові рейси керівництво робіт та штаби на територіях, ніхто нічого не зробив. Потяги виділили, а нікого не попередили. Нам треба було б організувати обстеження цих людей на вокзалі, реєстрацію, як в аеропортах і за кордоном. Тобто це можна було б зробити, а ми не змогли, бо ніхто не повідомив».

Володимир Мохначов говорить, що неконтрольоване прибуття людей із зон значного поширення коронавірусної хвороби може призвести до зростання рівня захворюваності в області. За його словами, Полтавщина мала подібний досвід минулого року. Тоді після прибуття до Кременчука туристів та заробітчан з Італії у місті стався спалах хвороби.

Володимир Мохначов каже, що наразі невідома точна кількість людей, які приїхали до Полтавщини спецрейсом «Укрзалізниці». Влада області пропонує людям, які приїхали з «червоної» карантинної зони, добровільно пройти безкоштовне обстеження на коронавірус:

«План дій у нас є, аварійних дій. Це ж наша ініціатива – влади області – обстежити тих, хто приїхав, щоб вони не були джерелом коронавірусної інфекції. Добре, якщо вони всі здорові приїхали. Вони прибули з “червоної” зони, тому потрібно їх обстежити».

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» організувала 5 спецрейсів з Івано-Франківської та Чернівецької областей, один із яких прибув до Полтави. 

Додамо, що у 2 мешканців Івано-Франківської області виявили «британський» штам коронавірусу. Інформацію про це підтвердили у Міністерстві охорони здоров’я.

Loading...