photo_2022-05-30_18-28-49

Відбулися збори духовенства Полтавської єпархії, де представили постанови Собору Української Православної Церкви.

Про це повідомили на фейсбук-сторінці Полтавської єпархії Української православної церкви московського патріархату 30 травня.

27 травня відбувся Собор УПЦ МП, під час якого ухвалили рішення виразити незгоду з позицією патріарха кирила щодо війни в Україні та змінити статут про управління УПЦ з метою встановлення самостійності та незалежності.

Разом із тим УПЦ вважає утворення Православної церкви України таким, що поглибило «непорозуміння» та призвело до «фізичного протистояння». Духовенство УПЦ сподівається на відновлення діалогу з ПЦУ за кількох умов:

  • припинити «силові захоплення храмів та примусові переводи парафій Української православної Церкви»;
  • усвідомити «фактично неавтокефальний» канонічний статус ПЦУ, як він зафіксований у її статуті, та наявність меншої кількості свобод і можливостей у реалізації церковної діяльності в порівнянні з тим, які має УПЦ;
  • розв'язати питання канонічності ієрархії ПЦУ, для визнання якого необхідне відновлення апостольської спадкоємності її єпископів.

Відомо, що патріарх кирило «з розумінням поставився до рішення» керівництва УПЦ про «повну самостійність і незалежність».

Нагадаємо, що звернення щодо суду над патріархом кирилом підписали 6 священників московського патріархату з Полтавщини.

Loading...