У Полтаві обговорили програми кандидатів у Президенти

Автор: Віталій Крицький, 14 березня, 11:30

Фото: У Полтаві обговорили програми кандидатів у Президенти (Фото Олега Журавльова)


У середу, 13 березня, в офісі ГО «Нова Полтава», пройшла публічна зустріч із довіреними особами кандидатів у Президенти по 144-му і 145-му округу.

Дискусію організували з метою аналізу бачень та перспектив розвитку країни в розрізі програм кандидатів, широкого ознайомлення полтавців із підсумками дискусії та налагодження громадсько-політичного діалогу.

На зустріч прийшли: Юліан Матвійчук й Ігор Скляр (довірені особи Руслана Кошулинського по 144-му і 145-му округу), Микола Кульчинський (довірена особа Петра Порошенка, 144-й округ), Віталій Микитенко й Михайло Красницький (144-й і 145-й округ, Анатолій Гриценко), Валерій Шупта й Юрій Рябенко (144-й і 145-й округ, Юрій Дерев’янко).

Довірені особи доносили програму своїх лідерів, зокрема, по блоку різних питань:

 

Зміна конституції. Повноваження Президента. Адміністративна реформа

 

Юліан Матвійчук (кандидат Кошулинський) – вважає, що повноваження глави держави при існуючій системі – обмежені. «Свободівці» виступають за президентську модель правління: наприклад, керманич держави має призначати склад Кабміну, а Президент повинен нести персональну відповідальність за роботу міністрів. Також Матвійчук виступає за прийняття закону про імпічмент Президента. Окрім того, в майбутньому Крим має стати областю, без розширених повноважень, підсумував Матвійчук.

Юліан Матвійчук

Микола Кульчинський (кандидат Порошенко) виступає за існуючу парламентсько-президентську форму правління. На переконання Кульчинського, така модель «відповідає духу українського суспільства». Також він вважає, що обласні адміністрації все ж таки потрібно зберегти – для чіткої вертикалі влади. На думку Кульчинського, це доцільне рішення в умовах війни.

Віталій Микитенко (кандидат Гриценко) вважає, що Конституцію міняти не потрібно. Щодо обласних адміністрацій, на думку Микитенка, їх можна залишити, але потрібно зменшити кількість чиновників у них.

 

Правоохоронна система. Президент і судова влада

 

Віталій Микитенко (кандидат Гриценко) переконаний, що потрібно активніше займатися люстрацією. На посаду прокурора його лідер запропонував кандидатуру Давіда Сакварелідзе (екс-заступник Генпрокурора України – тут і далі прим. автора).

Віталій Микитенко

Ігор Скляр (кандидат Кошулинський) розповів, що в «Програмі захисту Українців» (партійна програма «Свободи»), передбачено обираність суддів. Наприклад, громада сама може обирати місцевих суддів на 5 років.

 

Геополітичний вибір

 

Михайло Красницький (кандидат Гриценко) вважає, що Україні потрібно тримати курс на НАТО, а також модернізувати власну армію й зменшити кількість «паркетних» генералів. Також він виступає за вступ до Європейського Союзу.

Михайло Красницький

Юрій Рябенко (кандидат Дерев’янко) пропонує альтернативу об’єднаній Європі – створення так званого «Балто-Чорноморського союзу».

Юліан Матвійчук (кандидат Кошулинський) переконаний, що Україні потрібно членство в НАТО й асоціація з ЄС. Окрім того Матвійчук зазначив, що Україна має перейти від Мінського до Будапештського формату в рамках врегулювання конфлікту на Донбасі.

Ігор Скляр (кандидат Кошулинський) вважає, що потрібно створити «Балто-Чорноморську вісь» із центром в Україні.

Ігор Скляр

На думку Миколи Кульчинського (кандидат Порошенко), влада повинна продовжити курс на інтеграцію в НАТО і Європейський Союз.

 

Роль Президента в реалізації безпекової та оборонної політики

 

Юрій Рябенко (кандидат Дерев’янко) вважає, що на Донбас має увійти миротворча місія країн ЄС. І через 3-4 роки, після розбудови звільнених територій, там можна провести місцеві вибори.

Юрій Рябенко

Віталій Микитенко (кандидат Гриценко) переконаний, що переговорний процес має бути, але точно не в форматі Мінських домовленостей. На думку Микитенка, до переговорів треба залучити США і, можливо, Великобританію. Також можна перекрити кордон і створити тимчасові адміністрації на окупованих територіях – і це все без «особливих» статусів.

Юліан Матвійчук (кандидат Кошулинський) наполягає на втілення Будапештського формату для вирішення конфлікту на Донбасі. До того націоналіст вважає доцільним стратегічно й економічно ізолювати окуповані регіони – повна блокада.

На переконання Миколи Кульчинського (кандидат Порошенко), який би формат переговорів не був, все залежатиме від того, наскільки Росія ослабне від санкцій та міжнародного тиску.

 

Стратегія економічного розвитку. Пенсійна реформа та продаж землі

 

Ігор Скляр (кандидат Кошулинський) вважає, що ринок землі має право на існування, але землі сільськогосподарського призначення можна продавати тільки до державного банку землі. Також Скляр додав, що треба прив’язати пенсійний вік до тривалості життя, а також, на його думку, різниця між мінімальною та максимальною пенсіє не може бути більшою, ніж у п’ять разів.

Микола Кульчинський (кандидат Порошенко) підтримує вільний ринок землі й накопичувальну систему пенсії.

Микола Кульчинський

Віталій Микитенко (кандидат Гриценко) виступає за тимчасовий мораторій на продаж землі до впровадження земельної реформи.

На переконання Юрія Рябенка (кандидат Дерев’янко), потрібно створити майданчик для вільного продажу землі, а також впровадити добровільне пенсійне страхування з елементами солідарної системи.

Зі свого боку Віталій Микитенко (кандидат Гриценко) переконаний, що спочатку влада має провести новий перепис населення, а тоді й вирішувати, яку пенсійну систему впроваджувати.

Нагадаємо, вибори Президента України відбудуться 31 березня.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 14 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація