Mq4ltMdQrDjy5Clo

У середу, 20 березня, у виставковій залі міського Будинку культури відбувся захід для голів правлінь ОСББ Полтавщини та представників установ, які співпрацюють з об’єднаннями співвласників багатоквартирного будинку.

Метою заходу стало формування якісного підходу створення ОСББ та підвищення рівня обізнаності голів правлінь об’єднань. Едуард Рева, начальник управління житлово-комунального господарства Полтавської ОДА, наголосив, що Полтаві потрібно ще наполегливо працювати у напрямку розвитку об’єднань співвласників багатоквартирних будинків:

«На жаль, у Полтаві небагато є прикладів утеплення будинків. Потрібно ще працювати у напрямку створення ОСББ. Впевнений, що є відповідальні власники квартир, які зацікавлені у співпраці з владою за програмами,  які маємо в облаштуванні будинків, та щоб вони споживали менше тепла, електроенергії, води й люди побачили  у своїх платіжках менші суми».

Голови правлінь ОСББ Полтавщини зустрілися з представниками влади

Організаторами заходу стала асоціація підтримки ОСББ міста Полтави. Її голова Олег Тертишник назвав основними перепонами роботи об’єднань співвласників нерозуміння органів місцевого самоврядування того, що передача будинків в управління ОСББ знімає з себе утримання приватної власності.

За словами Олександра Литвиненка, голови правління ОСББ «Затишок на Балакіна», однією з нагальних проблем ОСББ у Полтаві залишається те, що КП «ЖЕО-2» не передає всю документацію на будинок впродовж тривалого часу. Згідно з законом, ця процедура має бути завершена не довше, ніж за півроку. Необхідні документи його ОСББ не може отримати вже 1,5 року. Через це об’єднання звернулось до суду.

Голови правлінь ОСББ Полтавщини зустрілися з представниками влади

Олександр Литвиненко розповів, що він обурений тим, що комунальне підприємство закон порушує, а покарання не несе:

«Хіба ж це нормально? У правових державах, за недотримання законів є покарання, а в нас це лише на папері. Ми вже більше року намагаємось завершити процедуру і отримати документи. У нас є вирок Вищого господарського суду, але ж той вирок не виконується. Поки якось функціонуємо без документів, але через це є багато проблем».

Голови правлінь ОСББ Полтавщини зустрілися з представниками влади

Під час промов чиновників голови правлінь спілкувались між собою і не погоджувались з сказаним, коментуючи це в подальших обговореннях. У залі можна було почути думку про те, що насправді підтримка влади не є суттєвою, адже відмова передачі документації на будинок згідно закону ігнорується, і жодної конкретики в словах високопосадовців немає. 

Фото Анни Чапали

Loading...