У Полтаві запрацювала «гаряча лінія» пошуку роботи для людей з інвалідністю

Автор: Анастасія Добряк, 15 квітня, 17:30

Фото: У Полтаві працюють над створенням сайту для працевлаштування людей з інвалідністю


Аби забезпечити роботу ресурсу для працевлаштування людей з інвалідністю, в Полтаві проведуть ще один Благодійний бал.

Також у рамках проекту «Доступ» уже сформовано групу промоутерів із інвалідністю. Як розповіла президент ГО «Ділові Українські Жінки у Полтавській області» Наталія Латиш, «гаряча лінія» – це один із кроків до створення платформи, де вони зможуть знайти для себе роботу. За її словами, метою створення сайту «Доступ» є працевлаштування людей з різними нозологічними формами захворювання, бо в нашому місті з цим є проблеми. Кошти (20 тис. грн) для його створення зібрали на Весняному Благодійному Балу:

«Наша організація ініціювала цей проект з метою допомоги людям з інвалідністю знайти роботу, бо в Полтаві мало працедавців готові працювати з ними. Ми працюємо над створенням сайту, на який люди зможуть надсилати свої резюме, а роботодавці зможуть пропонувати вакансії. Таким чином можна буде досягти порозуміння між обома сторонами».

Наталія Латиш (Фото Олега Журавльова)

Кожна людина з інвалідністю може зателефонувати на «гарячу лінію» та отримати консультацію з різних питань. У рамках проекту «Доступ» вже сформовано групу промоутерів, які мають інвалідність. Вони працюватимуть з мережею магазинів «Рідне село», в якому нещодавно навчали персонал правильно обслуговувати людей з інвалідністю.

За даними Міністерства соціальної політики, кількість людей з інвалідністю зросла до 6% населення України. І працевлаштування людей з різними порушеннями є проблемою, що стоїть у нашому місті дуже гостро. Марина Бобець, координаторка «гарячої лінії», розповіла, що часто роботодавці запрошують на роботу людей з різними порушеннями тільки для того, щоб отримати певні пільги і поставити «пташку» для звітності. Вона розповідає, що таким чином працевлаштовується не людина, а її трудова книжка:

«Я сама маю інвалідність (порушення зору – прим.ред.), але не хочу, щоб говорили про те, що мені потрібні якісь особливі умови. Можна почути думку, що для людей з інвалідністю є соціальні виплати, але ж ми всі розуміємо, що йдеться про суми, на які неможливо нормально жити. Тому доводиться шукати підробіток і можливість самореалізації. Наша “гаряча лінія” консультує людей, які хочуть знайти роботу, але мають інвалідність».

Марина Бобець (Джерело - np.pl.ua)

Про проблему працевлаштування також говорить Ірина Твердохліб, представниця Всеукраїнського громадського об’єднання Національної асамблеї людей з інвалідністю. За її словами, коренем проблеми є нерозуміння суспільством суті й значення інклюзивності:

«Щоб не було штрафних санкцій, роботодавці запрошують на різні вакансії людей з інвалідністю, заповнюють квоту в 4% і на цьому все закінчується. Це просто замилювання очей і суцільна безвідповідальність. Створення ресурсу «Доступ» нарешті дасть людям із фізичними порушеннями знайти для себе різні сфери діяльності й реально працювати».

Ірина Твердохліб та Марина Бобець (Фото Олега Журавльова)

Сьогодні сайт знаходиться на стадії розробки, але зібраних на Балу коштів вистачить лише на його створення, але не на утримання. Через це організатори планують провести ще один подібний бал.

Гаряча лінія активно функціонує, тому кожен бажаючий може звернутися за телефоном 0955081568 і детальніше дізнатися про проект «Доступ».

Опублікована: 15 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація