У полтавських кав’ярнях і магазинах вчаться обслуговувати людей з інвалідністю

Автор: Анастасія Добряк, 11 квітня, 13:58

Фото: Вже 4 громадських заклади у Полтаві навчилося правильно обслуговувати людей з інвалідністю


У середу, 10 квітня, в рамках проекту «Доступна гостинність», працівників мережі магазинів «Рідне село» навчили жестовій мові та розповідали про важливість інклюзії.

Майстер-класи з навчання персоналу організовує ГО «Ділові Українські Жінки у Полтавській області». Президент організації Наталія Латиш розповіла, що ідея проведення таких заходів з’явилась вже після запуску проекту «Доступ». За її словами, метою їхньої діяльності одразу була допомога людям з інвалідністю з працевлаштуванням, але згодом вони почали працювати ще й у напрямку формування інклюзивного середовища:

«Керівницями закладів, в яких ми реалізуємо навчання, є членкині нашої організації. Таким чином ми намагаємося показати власним прикладом, як можна змінювати суспільство, і чому інклюзивність така важлива. Тренінги, які ми організовуємо, потрібні для персоналу, бо інклюзія починається з мислення і світогляду, а зміни ландшафтні, архітектурні – це наступний крок».

Полтавські громадські заклади вчаться правильно обслуговувати людей з інвалідністю

Про проблеми людей з інвалідністю розповідали персоналу Ірина Твердохліб, Марина Бабець та Юлія Глушко. Ірина Твердохліб 26-й рік пересувається на візку, Марина Бабець має порушення зору, а Юлія Глушко – порушення слуху. Кожна з них пояснювала, як потрібно коректно спілкуватися з людьми, які мають ту чи іншу групу інвалідності.

Наприклад, особливе значення має фраза «Вам потрібна допомога?», якою повинні зустрічати офіціанти у закладі гостя з інвалідністю. Менторки пояснювали: не потрібно одразу кидатися і намагатися зробити все за людину, а просто запитати, чи потребують вашої допомоги.

Полтавські громадські заклади вчаться правильно обслуговувати людей з інвалідністю

Також вони розповіли про те, що на сучасному етапі Полтава не може претендувати на звання інклюзивного міста. Ірина Твердохліб, представниця Всеукраїнського громадського об’єднання Національної асамблеї людей з інвалідністю, наголошує на тому, що доступне середовище важливе не тільки для людей з інвалідністю, а для всього суспільства:

«У нашій країні багато людей, які мають проблеми зі здоров’ям, але важливість безбар’єрності стала обговорюваною тільки зараз. В усіх траплялись випадки, коли ви емоційно "були не в собі", або погано себе почували. У такому стані  виходити на вулицю не те, що неможливо, а й навіть небезпечно. Ми маємо обов’язково формувати інклюзивне мислення, середовище, вчитись сприймати все і всіх навколо себе».  

Ірина Твердохліб розповідає про інклюзивне середовище персоналу

Загалом, тренінгові заняття, на яких навчають правильно обслуговувати людей з інвалідністю, пройшли вже в чотирьох полтавських закладах, а саме:

  • «Місцева кав’ярня»;
  • ресторани «Shade»;
  • Дитяча Корпорація Успіху;
  • мережа магазинів «Рідне село».

Кожен із закладів громадського харчування також може запросити менторів провести майстер-клас для свого персоналу. Ця послуга є платною, бо половина внеску є заробітною платою для спікерок, а друга половина інвестується в проект «Доступ».

Полтавські громадські заклади вчаться правильно обслуговувати людей з інвалідністю

Для цього потрібно звернутися в ГО «Ділові Українські Жінки у Полтавській області», або особисто домовитися з Наталією Латиш у facebook.

Нагадаємо, раніше ЗМІСТ писав про ідею створення ресурсу для пошуку роботи людей з інвалідністю.

Опублікована: 11 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація