В Україну повернувся захисник «Азовсталі» Сергій «Волина» з Полтави

Уродженець Полтави, майор ЗСУ та виконувач обов’язків командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергій Волинський боронив Маріуполь. 8 липня він та інші захисники «Азовсталі» повернулися в Україну.

Про це 8 липня повідомив керівник Офісу Президента України Андрій Єрмак.

До цього Сергій Волинський та інші командири з «Азовсталі» були в Туреччині, куди вони потрапили після російського полону. Загалом тоді визволили понад 200 захисників України.

Серед українських військових, які повернулися додому – Святослав «Калина» Паламар, Денис «Редіс» Прокопенко, а також Богдан «Тавр» Кротевич. 

Сергій Волинський приєднався до захисників «Азовсталі», після того, як більша частина морських піхотинців 36-ї бригади не зуміла прорвати оточення з Маріуполя і потрапила в полон. Інша частина бригади (у складі близько 200 морпіхів) під керівництвом «Волини» зуміла прорватися з території Заводу ім. Ілліча на «Азовсталь», для цього вони замаскували техніку – нанесли на неї знаки Z.

Сергію Волинському 30 років. Він присвятив військовій справі половину життя. Закінчив Національну академію сухопутних військ ім. Сагайдачного, служив у Криму, з 2015 року у складі 36-ї ОБрМП виконував завдання на маріупольському напрямку.

Він став голосом захисників «Азовсталі», звертаючись до світових лідерів із закликом про порятунок цивільних та поранених. Серед адресатів – Джо Байден, Борис Джонсон, Реджеп Ердоган, Володимир Зеленський, Папа Римський та Ілон Маск.

Цей матеріал підготовлено за підтримки Prague Civil Society Centre.