HOOPNzI6gT6yNB1o

На його думку, медична система на Полтавщині – одна з найкращих в Україні, тому Нові Санжари обрані для обсервації.

Про це він заявив у п’ятницю, 21 лютого, під час звіту Кабінету Міністрів про хід і результати виконання Програми діяльності КМУ у 2019 році, що відбулося в рамках пленарного засідання Верховної Ради.

Перед цим чиновник розповів про ситуацію в Нових Санжарах на Полтавщині, де вчора приймали евакуйованих українців та іноземців з Китаю. Олексій Гончарук заявив: вони забезпечені всім необхідним, розселені по номерах, «вони в теплі, накормлені», забезпечені епідеміологічною та фізичною безпекою.

«Проте ті події, які вчора відбувалися – я не можу на них окремо не зупинитися, – на мою думка, вони є наслідком в тому числі й інформаційної війни, яка продовжується щодо нашої країни і зсередини, і зовні. Я передбачаю, що провокації продовжаться».

Він розповів, що вже є інформація нібито про громадянку Китаю, яка п’ять днів тому прибула до України літаком, побула 4 дні в Києві, виїхала поїздом в Москву, а на кордоні з Російською Федерацією ніби то була зупинена і там нібито виявлені якісь віруси. Гончарук вважає, що інформаційне поле в Україні й надалі розкачуватимуть.

Також він заявив, що тиждень тому спеціально їздив на Полтавщину, аби подивитися, як працює медична система в регіоні.

«Я вважаю, що це один з найкращих регіонів з точку зору медичної системи, тому не випадково нами вибраний цей об’єкт. Ситуація під контролем, ми очікуємо, що, звичайно, можуть бути провокації, маніпуляції, але ми до цього готові».

Нагадаємо, Олексій Гончарук відвідав Полтавщину минулого тижня. Він ознайомився з роботою виробничого об’єкта АТ «Укргазвидобування» на свердловині №217 Опішнянського родовища. Провів нараду в ОДА та здійснив огляд двох об’єктів медицини у Полтаві. Зокрема, обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф; обласна клінічна лікарня ім. М. В. Скліфосовського.

Пригадаємо перебіг ситуації у Нових Санжарах у четвер, 20 лютого:

  • О 22:30 провели брифінг Олексій Гончарук, Зоряна Скалецька, Арсен Аваков.
  • О 22.00 стало відомо, що Міністерка охорони здоров’я вирішила приєднатися до людей в обсервації.
  • Близько 20:00 сім автобусів, що вирушили з Харкова близько 14-ї години, колоною в’їхали до смт. Перед тим, як вони в'їхали, відбулася сутичка новосанжарців з Нацгвардією, у кількох автобусах в процесі під'їзду до медцентру протестувальники розбили вікна та кричали «Ганьба». На дорозі палили багаття.
  • О 18:00 невідкладно до Полтавської вилетіли Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук та міністерка охорони здоров'я Зоряна Скалецька.
  • Протягом усього часу місцеві мешканці протестують, посередині мосту люди складали шини, проте їх не палять. По обидва боки мосту стояли правоохоронці, деякий час мешканці могли вільно пересуватися через їхні кордони. Згодом поліціянти дати наказ і вони відтіснили новосанжарівців.
  • Близько 14:00 з Харківського аеропорту вирушила колона із 5 автобусами. У транспорті перебуває 72 пасажири разом з екіпажем. 
  • Голова Полтавської обласної ради скликає позачергову сесію 21 лютого через ситуацію в Нових Санжарах.
  • 20 лютого літак із евакуйованими з Китаю людьми приземлився спочатку в аеропорту Харкова.
  • Голова ПОДА Олег Синєгубов зранку 20 лютого терміново виїхав та наразі перебуває у Нових Санжарах, повідомляють на сайті адміністрації. 
  • Через  чутки,  що евакуйованих осіб повезуть у медцентр Нацгвардії у Нових Санжарах Полтавської області, місцеві мешканці почали мітинг із вечора 19 лютого. Після офіційної інформації МВС України, вранці, 20 лютого, вони вже перекрили дорогу, почали йти на сутички із правоохоронцями, палити шини.

Фото Богдана Проскурова

Loading...