Російський солдат на катері «Кременчук» (Джерело фото – «Мілітарний»)

Доля екіпажів малих броньованих артилерійських катерів «Лубни» та «Кременчук» донедавна була невідома. Із більшістю моряків родичі втратили зв’язок у березні.

27 вересня в Києві зібралися рідні моряків 9-го дивізіону, щоб зустрітися з представником координаційного штабу з питань поводження із військовополоненими. Про це пише видання «Новинарня». 

За інформацією видання, 43 військові моряки із дивізіону потрапили до полону. Перебування в полоні 26 моряків підтверджене, інші вважаються зниклими безвісти.

Фото – «Новинарня»

На момент початку повномасштабного вторгнення МБАКи «Кременчук» і «Лубни» та корабель управління «Донбас» перебували в Маріуполі.

Звістку від екіпажу катера «Лубни» 14 квітня переказував міський голова Лубен Олександр Грицаєнко:

«У найгарячіших точках нашої держави сьогодні веде бої екіпаж нашого катера "Лубни". Екіпаж дав звістку, що вони знаходяться на передовій до перемоги».

Пізніше стало відомо, що військово-морські сили ЗСУ втратили малий броньований артилерійський катер «Кременчук». Російські телеграм-канали оприлюднили фото захоплених катерів, проте інформації про екіпаж не було.

Фото з проросійського телеграм-каналу

Серед зниклих безвісти старший машиніст на судні «Донбас» 29-річний Ігор Сіора з Кременчука. На флоті – 7 років. Ігор Сіора – батько трьох доньок, старшим Софії та Поліні по 6 та 7 років. Найменша народилася 25 липня, коли батько вже був у полоні, а бачив доньку тільки на УЗД-знімку в лютому.

Ігор Сіора (Фото – «Новинарня»)

Зв’язок з Ігорем Сіорою зник 14 березня. Нині його вважають зниклим безвісти, але батьки вірять, що живий.

25-річний моторист-електрик Іван Бурлака з Одещини два роки служив на МБАКу «Лубни». Спершу проходив службу в Одесі, згодом у Бердянську й Маріуполі. Після наказу про евакуацію із заводу зв’язок рідних з сином обірвався. Довший час він мав статус «зниклого безвісти», але росіяни підтвердили, що Бурлака в них у полоні.

Іван Бурлака (Фото – «Новинарня»)

На катері «Кременчук» перебував 25-річний моторист-електрик Дмитро Агапітов, коли моряків заблокували в порту. Вони перейшли в сухопутні підрозділи «Азова».

Його батько говорить, що 24 лютого в моряків була можливість вийти з Маріуполя, однак весь екіпаж катера сказав, що командира не залишать, а будуть до останнього боротися.

Дмитро Агапітов (Фото – «Новинарня»)

Після зустрічі в Оленівці представники Червоного Хреста зв’язалися із дружиною і підтвердили, що Дмитро Агапітов живий.

Мама старшого матроса Руслана Бігняка, який служив на катері «Кременчук», останнє повідомлення від сина отримала 18 травня, де той написав про фільтрацію. Пізніше у ворожих телеграм-каналах рідні знайшли його фото. Російська сторона офіційно підтвердила Червоному Хресту про полон Бігняка, але місце перебування воїна невідоме.

Руслана Бігняка (Фото – «Новинарня»)
Loading...