Олександр Мамай та Олександр Удовіченко, 2011 рік
Олександр Мамай та Олександр Удовіченко, 2011 рік

Фото Олега Журавльова

На сесії Полтавської міської ради провалили голосування за звернення щодо заборони Української православної церкви. Але цьому передувала сварка міського голови Полтави Олександра Мамая та голови фракції «Рідне місто» Олександра Удовіченка.

У ній вони дискутували про те, як дивитися в очі Митрополиту Полтавському і Миргородському Филипу після голосування за заборону церкви в якій він служить. Окрім цього згадували про «Партію регіонів», а Удовіченко назвав мера Полтави «лєвим наперсточником».

Отже, початок сесійного засідання ознаменувався сварками між депутатами й  міським головою. У перерві між іншими дискусіями Олександр Мамай звернувся до свого опонента Олександра Удовіченка:

«Ви все життя були комсомольцем. Потім ви очолили “Партію регіонів“, потім ви мене втягли в цю партію. Я завжди казав, що міський голова повинен бути аполітичний. Якщо повинна бути партія, якась місцева, щоб цього не робити. Я в “Партії регіонів” не писав заяву ані на вступ, ані на вихід, це всі знали. Потім ви були головою обласної державної адміністрації і прекрасно розумієте, що місто без виконкому працювати не може. Мені цікаво просто, як можна розпускати виконком і яке відношення увесь виконком має до тих двох чи трьох людей, які були в ОПЗЖ.

Скажіть мені, будь ласка, кожного разу, коли в нас був День перемоги, ми з владикою Філіпом ходили до покладання квітів. Як ви йому будете в очі дивитись, якщо ви зараз голосуватимете за звернення до Президента щодо скасування московського патріархату. Мені просто цікаво. Ви ходили до нього на день народження, він до вас на день народження приходив. Ви ходите в Сампсоніївську церкву біля музею Полтавської битви. Мені просто цікаво».

Потім Олександр Мамай згадав про зрадника Іллю Киву та домовленості з ним про аполітичність:

«Ми сиділи втрьох: я, Карпов і Кива. І вирішили не лізти в політику. Ніхто нікому не заважає. Те, що Кива вибрав свій шлях, це його проблема. Це його повністю проблема. Те, що вони потім почали лайно на вентилятори один на одного кидати, це теж їхня проблема. Я був осторонь. Для мене було принципово в політику не лізти. … Мені цікаво, Удовіченко все життя комсомольцем був, "Партія регіонів", а Сазонов же зателефонує Юрію Анатолійовичу Бойку і скаже, Удовіченко проголосував.

Після цього на закиди Олександра Мамая почав відповідати Олександр Удовіченко й склався такий діалог:

Виконкому не вдається конструктивної роботи. Ви в цьому винен в першу чергу. Замість конструктивно проголосувати і створити виконком, який враховуватиме думки представників фракцій, ви зробили інакше і використовуєте це в тяжкі часи для вирішення питань без депутатського корпусу. У депутатів інша думка, тому вам потрібно поставити на голосування, а не умнічать про ОПЗЖ. А заява у мене досі ваша щодо партії. Не треба маніпулювати, – каже Олександр Удовіченко.

Нє, чекайте, – відповів Олександр Мамай.

Я вас не перебивав.

Візьміть цю заяву і плюньте мені в морду разом з нею, – крикнув Мамай.

Не перебивайте мене. Щодо релігійного питання. От у фракції ЄС є таке бажання, вони його внесли. Як ми голосуватимемо – це наше питання. Буде воно чи ні. І не вам умнічать і розповідать до кого мені ходить і до кого бігать, шановний …, – каже Удовіченко.

Міський голова, – доповнив Мамай.

Та який ви міський голова.

Не ви ухвалювали рішення, а громада.

Наперсточник ви лєвий, а не міський голова.

Я ж вам уже в кабінеті один раз розказав при всіх головах фракцій. Ще раз розказать?

Ви тримайте себе в рамках, – завершив Удовіченко.

За розпуск виконавчого комітету голоси депутати знайшли,  а ось голосування щодо заборони УПЦ – провалили. Олександр Удовіченко утримався, а Олександр Мамай не голосував взагалі. Поіменний список шукайте тут.

Loading...