photo_2022-10-05_10-38-10

Опозиційні депутати запропонували внести до порядку денного сесії Полтавської міськради питання про присвоєння адреси будинкам у «Європейському кварталі», але Олександр Мамай порвав пропозицію.

Про це повідомляє кореспондентка ЗМІСТу 5 жовтня.

У Полтавській міській раді триває позачергова сесія, скликана опозиційними депутатами. На 10:42 порядок денний не ухвалений, тривають сварка міського голови з депутатами. Опозиція запропонувала Олександрові Мамаю піти з посади через царські амбіції.

11:00. Порядок денний затвердили у попередній редакції, однак питання про присвоєння адреси будинкам у «Європейському кварталі» до нього не внесли.

Секретар міської ради Андрій Карпов сказав, що Олександр Мамай не може вести сесію, тому порядок денний на голосування ставить він. Олександр Мамай заявив, що це захоплення влади, тому він звернеться до СБУ, якщо депутати голосуватимуть без нього.

Депутат Едуард Волков повідомив, що викликав поліцію. Він мотивував звернення до правоохоронців тим, що міський голова порушує закон про місцеве самоврядування та регламент.

На початку засідання міський голова повідомив, що неприсутні депутати Оксана Деркач, Ігор Еренбург, Євген Дикань, Мілена Муравенко. Однак майже за годину після початку сесії до зали прийшли Евген Дикань, Денис Поліщук, а також Мілена Муравенко та Ірина Климко з фракції «За майбутнє».

Об 11:21 депутати проголосували за розпуск виконавчого комітету через неналежне виконання повноважень.

Перед голосуванням за розпуск виконкому Олександр Мамай звернувся до депутатів зі словами про те, що місто без виконкому працювати не може, а також про непричетність усього складу виконкому до кількох його членів із партії ОПЗЖ. Тому він пропонував виключити зі складу виконкому тільки їх.

11:32. Триває обговорення перед голосуванням за звернення до центральної влади щодо заборони діяльності московського патріархату в Україні. Олександр Мамай говорить, що влада не має права звертатися щодо питань релігії, однак депутати з ним не згодні.

11:41. Депутати провалили голосування за звернення щодо заборони московського патріархату. Підтримали проєкт рішення тільки 14 депутатів.

Нагадаємо, що Олександр Мамай скликав позачергову сесію на вимогу опозиційних депутатів. Серед питань порядку денного – розпуск виконкому і звільнення Євгена Рички з посади заступника мера. Також розглянуть проєкт рішення про підготовку звернення до Президента України й Парламенту щодо заборони діяльності московського патріархату в Україні.

Loading...