обкладинка_26.10.21

Невідомі зруйнували пам’ятні знаки у Лохвиці та Лубнах. Зокрема у Лубнах знесли пам’ятник Василю Чапаєву (раніше його перейменували на пам’ятник Чапаєвської дивізії).

Інформація про руйнування пам’ятників надійшла до поліції, нині її перевіряють. Про це повідомив речник поліції Полтавщини Юрій Сулаєв 26 жовтня.

Знесений пам'ятник у Лубнах (Фото – «Українська правда»
Пам'ятник у Лубнах (Фото – телестудія «Лубни»)

Який пам’ятник знесли у Лохвиці у поліції не повідомляють. Натомість відомо, що там зберігся пам'ятник комсомольцям. Як повідомляла «Історична правда», цей пам’ятник підлягав знесенню згідно з українським законодавством про декомунізацію.

«Пам'ятник комсомольцям у Лохвиці – це знущання над пам'яттю мільйонів людей, що постраждали від комунізму. Комсомольці пліч-о-пліч з комуністами здійснювали злочини проти людяності — масовий терор, депортації і Голодомор-геноцид. Комсомол слугував взірцем для Гітлерюгенду, і виконував аналогічні функції. Пограбування і знищення церков, просування войовничого атеїзму, русифікація — список "подвигів" ленінського комсомолу можна продовжувати довго», – розповідав  представник Українського інституту національної пам’яті на Полтавщині Олег Пустовгар.

Пам'ятник комсомольцям (Фото – «Історична Полтава»)
Знесений пам'ятник комсомольцям (Фото – Українська правда»)

Також у Хоролі на бюсті радянського генерала Івана Третяка, відповідального за збиття пасажирського «Боїнга» у 1983 році, написали слово «вбивця».

Бюст у Хоролі (Фото – «Українська правда»)

Пам’ятник Василю Чапаєву у Лубнах також мали прибрати, щоб не порушувати закон. Натомість у 2015 році у Лубнах протест ували проти знесення й навмисно його перейменували, щоб цього уникнути.

Також  у Карлівці демонтують пам’ятник комуністу Миколі Підгорному. Також останній пам’ятник Леніну на Полтавщині планують знести й передати до музею. Він розташований на території санаторію «Сосновий бір».

Loading...