Олександр Біленький, Олег Синєгубов та Олег Бєлоножко

Депутати Полтавської міської ради планують звернутися до обласних депутатів з проханням передати на баланс міста новий Центр надання послуг (ЦНП), який збудували у центрі Полтави.

Цю споруду будували за кошти обласного і державного бюджетів. Тепер місто хоче взяти її на баланс і розмістити у ній міський ЦНАП. Нинішню будівлю планують використовувати для потреб апарату міської ради.

Щоб ЦНАП опинився на балансі міста, таке рішення мають ухвалити депутати Полтавської обласної ради на сесійному засіданні. Ми запитали депутатів з різних фракцій про їхню позицію щодо передачі будівлі та поспілкувалися з джерелами у радах щодо цих планів.

Полтавська обласна рада. Обласна влада поки не має єдиного бачення, а предметних обговорень у фракціях ще не відбулося. Наші джерела в облраді кажуть, що це питання також лежить і в політичній площині, адже активного діалогу між депутатським корпусом немає. До того ж Полтавську міськраду очолює Олександр Мамай від «За майбутнє». Ця політична сила зараз є опонентом для голови обласної ради Олександра Біленького.

«Міська рада попереднього і цього скликання не вклала коштів у цей центр. Ще не забулася історія з дорогою, де не виконали умов збоку міста. ЦНАП на балансі обласної ради залишиться, але їм не вигідно. Мамай За майбутнє. Його – головний конкурент теж За майбутнє».

Обласна рада планує залишити Центр у себе на балансі, але має віддати його в оренду громаді, щоб він запрацював. Завдяки місцерозташуванню логічно передати в оренду Полтавській територіальній громаді, але через «прірву» у відносинах розглядають і інші 59 громад. Наприклад, співпраця з Щербанівською громадою.

Депутати облради говорять, що ситуація з ЦНАПом поки незрозуміла, тому ще не можна передбачити як відреагує голосуванням депутатський корпус, якщо міська рада таки звернеться до них. Депутатка Наталія Гранчак від «Європейської солідарності» каже, що бачення щодо майбутнього центру серед колег немає:

«Якщо місто проголосує, то незрозуміло як вони збираються взяти будівлю на баланс. Я спілкувалася на рівні області і поки такого бачення немає. Частина депутатів може й готові, але як зреагує сесійна зала ніхто не знає. Схожа ситуація з комунальними підприємствами».

Сергій Савченко від «Опозиційної платформи – За життя» говорить, що будівлю навряд віддадуть комусь іншому на баланс. Особливо це відчутно на тлі відсутності діалогу між містом і областю:

«Я не чув про спроби налаштування діалогу з міською владою. Поки фракція не обговорювала це».

В інших фракціях не публічно теж кажуть про відсутність діалогу й навіть спроб його налагодити.

Полтавська міська рада. У Полтавській громаді позиція більш-менш одностайна – і керівництво, і депутатський корпус бачать новий ЦНАП у власності міста. Через це можна передбачити, що на наступній сесії за звернення, щодо передачі споруди проголосує більшість депутатів.

Основна причина – послугами Центру користуватимуться здебільшого жителі Полтавської громади. Полтавська влада вважає, що цю будівлю, мабуть, і будували для передачі місту, але через політичні питання поки не поспішають цього робити.

На останній сесії, голова міськради Олександр Мамай сказав, що громаді ця споруда потрібна, отже варто за неї поборотися:

«Полтавська ОДА будувала ЦНАП для надання послуг мешканцям. Сьогодні територіальна громада збільшена, і площі теж, і населення. Будемо звертатися до депутатів обласної ради, щоб вони передали на баланс міської ради. Утримувати це приміщення – невеликі кошти».

Історія створення ЦНАПу. Вперше офіційно про будівництво сказали в облдержадміністрації через рік, у лютому 2018 року. Основна ідея – збудувати великий та сучасний центр, де жителі області зможуть отримувати адмінпослуги швидко. Основною перевагою називали кількість послуг, які там надаватимуть – їх буде 309.

Після презентації ідеї, міська та обласна влада підписали меморандум про співробітництво і тим самим вирішили спільними силами будувати новий ЦНАП. Але місто так і не вклало коштів у будівництво.

Потім, влітку 2018 року, харків’яни виграють аукціон на будівництво центру за 27 млн 193 тис. 344 грн і зобов’язуються до 31 грудня 2018 року звести саму будівлю й встановити необхідне обладнання. Будівництво почали у липні 2018 року, але почалися проблеми з фінансуванням. Цей проєкт майже повністю має фінансуватися з Державного фонду регіонального розвитку. Після цього влада змінить підрядника, коригуватиме проєкт. Потім зміниться влада.

У вересні 2020 року ЦНАП добудували і почали процедуру отримання документів для використання будівлі. Після цього закупили меблі. Поки ж споруда пустує.

Loading...