Сергій Волинський та Андій Єрмак
Сергій Волинський та Андій Єрмак

(Фото – ОПУ)

3 жовтня за дорученням Президента захиснику та його чотирьом побратимам й командирам з «Азовсталі» вручили ордени «Золота Зірка».

Про це 3 жовтня повідомили в Офісі Президента України.

Президент відзначив найвищою державною нагородою в. о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти Сергія Волинського (позивний Волина). Вручення нагороди відбулося під час зустрічі Андрія Єрмака та першої леді Олени Зеленської із захисниками «Азовсталі» та членами їхніх родин у Туреччині.

Також Президент відзначив командира окремого загону спеціального призначення Національної гвардії «Азов» Дениса Прокопенка (позивний Редіс), його заступника Святослава Паламаря, старшого офіцера «Азова» Олега Хоменка і командира 12-ї бригади НГУ Дениса Шлегу.

Під час зустрічі відбувся відеодзвінок Президента України Володимира Зеленського. Він подякував командирам за виконання бойового завдання з оборони Маріуполя:

«Ми всі пишаємося вами. І я надзвичайно щасливий, що з вами – рідні, і дуже щасливий, що ви в нас такі є. Ви не просто герої, ви – живі герої, і це дуже важливо. Я дякую кожному з вас. І ми зробимо все, щоб забрати ваших побратимів, які зараз у полоні. Пишаюся, що ми живемо в одній країні, за неї разом боремось і точно переможемо. Слава Україні!» – сказав Глава держави.

Захисники «Азовсталі» передали Володимиру Зеленському прапор України з підписами та побажаннями п’ятьох командирів та девізом «Без бою немає слави».

21 вересня Україна повернула додому частину захисників Маріуполя і командирів. Загалом у межах обміну повернули 205 громадян України. П’ять командирів «Азовсталі» перебуватимуть у Туреччині до кінця війни. Це передбачено домовленостями, досягнутими з президентом Реджепом Таїпом Ердоганом.

Сергій Волинський приєднався до захисників «Азовсталі», після того, як більша частина морських піхотинців 36-ї бригади не зуміла прорвати оточення з Маріуполя і потрапила в полон. Інша частина бригади (у складі близько 200 морпіхів) під керівництвом «Волини» зуміла прорватися з території Заводу ім. Ілліча на «Азовсталь», для цього вони замаскували техніку – нанесли на неї знаки Z.

Сергію Волинському 30 років. Він присвятив військовій справі половину життя. Закінчив Національну академію сухопутних військ ім. Сагайдачного, служив у Криму, з 2015 року у складі 36-ї ОБрМП виконував завдання на маріупольському напрямку.

Він став голосом захисників «Азовсталі», звертаючись до світових лідерів із закликом про порятунок цивільних та поранених. Серед адресатів – Джо Байден, Борис Джонсон, Реджеп Ердоган, Володимир Зеленський, Папа Римський та Ілон Маск.

Нагадаємо, ЗМІСТ писав, що Сергій «Волина» потрапив до національного списку Forbes Ukraine «30 до 30».

Loading...