Завершився розгляд справи за позовом Лариси Гольник до Президента: до чого дійшли сторони

У четвер, 13 червня, у Касаційному адмінсуді відбулося останнє судове засідання за позовом судді Лариси Гольник до Президента.
Сторони дійшли компромісного рішення і підписали заяву про мирову угоду. Про це написала полтавська суддя на сторінці у Facebook:
«Заяву про примирення вже підписано. Це важливий крок для розбудови правової держави та незалежності суддів».
Відповідно до заяви, Лариса Гольник відмовляється від позовних вимог щодо стягнення матеріальної шкоди у розмірі близько 57 тис. грн. А представниця нинішнього Президента Володимира Зеленського заявила, що вони визнають, що у період із 18 травня по 18 грудня 2018-го була допущена протиправна бездіяльність Президента, яка полягала у невиданні указу про призначення Лариси Гольник на посаду судді Октябрського райсуду.
Нагадаємо:
- Указом Президента України від 16-го квітня 2010-го Ларису Гольник призначили на посаду судді Октябрського райсуду на 5 років;
- строк повноважень судді закінчився в квітні 2015-го, Лариса Гольник втратила право здійснювати правосуддя, але продовжила працювати в суді;
- 18 квітня 2018-го Вища рада правосуддя направила відповідне подання про призначення, проте Президент не видав Указ упродовж 30 днів;
- 19 листопада 2018-го Лариса Гольник подала позов до Президента, у якому просила визнати протиправною його бездіяльність, яка полягала в неприйнятті указу про призначення на посаду судді та зобов’язати президента України видати відповідний указ;
- згідно з Указом Президента України №429/2018 від 19 грудня 2018-го Ларису Гольник призначили на посаду судді Октябрського райсуду безстроково;
- у зв’язку з призначенням на посаду, полтавська суддя уточнила позовні вимоги, залишила частину про визнання протиправною бездіяльність Президента;
- колегія суддів Касаційного адмінсуду задовольнила клопотання Гольник щодо відшкодування матеріальної шкоди.