Я повертаюся до виконання своїх посадових обов’язків – суддя Лариса Гольник

Автор: Вікторія Баберя, 19 грудня, 14:58

Фото: Лариса Гольник


Сьогодні, 19 грудня, стало відомо, що полтавській судді Ларисі Гольник повернули повноваження.

Згідно з Указом Президента України №429/2018 її призначили на посаду судді Октябрського райсуду безстроково.

«Я повертаюся до виконання своїх посадових обов’язків. Раніше я займалася розглядом кримінальних справ. Але є ризик того, що колеги спробують змінити мені спеціалізацію і перевести на цивільні справи», – прокоментувала ЗМІСТу Лариса Гольник.

Зазначимо, Президент своїм Указом від 16-го квітня 2010 року призначив Ларису Гольник на посаду судді Октябрського райсуду на 5 років. Строк повноважень закінчився в квітні 2015 року, вона втратила права здійснювати правосуддя, але продовжила працювати в суді. У вересні того ж року Вища кваліфікаційна комісія рекомендувала Верховній Раді продовжити повноваження судді безстроково.

Проте, Вища рада правосуддя ухвалила рішення внести подання Президенту України про призначення Лариси Гольник на посаду судді Октябрського райсуду лише 6 лютого 2018 року.

Та Президент не видав Указ про призначення Лариси Гольник суддею безстроково. Зазначимо, 18 квітня Вища рада правосуддя направила відповідне подання про призначення, а за законом Президент мав видати Указ упродовж 30 днів. Тож полтавська суддя подала позов до Президента України.

У ньому Лариса Гольник просила про наступне:

  • визнати протиправною бездіяльність Президента України, яка полягає в неприйнятті Указу про призначення на посаду судді;
  • зобов’язати Президента України видати Указ про призначення на посаду судді.

Наразі ж, у зв’язку з виданим Указом про призначення на посаду судді, ймовірно, провадження закриють. Такий коментар надала Лариса Гольник:

«Не готова сказати. Скоріш за все, справа буде закрита, оскільки питання було вирішене. Мабуть, пан Президент зрозумів, що треба було зробити».

Нагадаємо, попередньо Ларисі Гольник відмовили у допуску на конкурс до Антикорупційного суду, що нині формується в Україні.

Опублікована: 19 грудня 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація