Обіцянки-цяцянки: підсумки діяльності депутатів-мажоритарників від Полтави

Автор: Аліса Куценко, 19 липня, 16:07

Фото: Сергій Каплін і Юрій Бублик (Джерело – сторінка Юрія Бублика в facebook)


Усі восьмеро нардепів, які пройшли до Верховної Ради восьмого скликання у 2014 році, балотуються до парламенту знову. Сьогодні ми проаналізуємо, чим займалися кандидати від Полтави по 144-му та 145-му округу – Сергій Каплін і Юрій Бублик відповідно.

Обидва політики – не новачки в законотворчій діяльності. Вони прийшли до ВР у 2012 році, вже маючи вже маючи політичний досвід, набутий на місцях. Давайте подивимося, чим вони відзначилися в свою другу каденцію.

Сергій Каплін

Народний депутат від 144-го округу (Подільський, Шевченківський райони м. Полтави).

Так, на сайті ЦВК вказано, що Сергій Каплін балотувався до ВР на чергових виборах у 2012 році від «УДАРу Віталія Кличка». На позачергових виборах у 2014 році він йшов за квотою від партії «БПП». За два роки, в 2016, Каплін оголосив, що виходить з фракції, але тільки наприкінці травня 2019 його виключили офіційно.

Сергій Каплін (Джерело – rada.oporaua.org)

 Графіка ЗМІСТ (Джерело – rada.oporaua.org)

Нардеп неодноразово потрапляв до переліку найбільших обіцяльників парламенту. Як пишуть на «Слово і Діло», усього Сергій Каплін дав 166 обіцянок, із яких не виконав 88 – наприклад, домогтися надання пільгових кредитів на придбання житла для молодих родин, кардинальне збільшення пенсій та перемога на президентських виборах.

Виконаних обіцянок вдвічі менше – 45. Зокрема, нардеп дотримав слова щодо запуску процедури висловлення недовіри тодішньому меру Олескандру Мамаю, не допустив скасування мораторію на продаж землі, підтримав створення Антикорупційного суду та був твердим у свої переконаннях не підтримати урядові версії медичної, пенсійної та судової реформ.

Також до виконаних обіцянок можна віднести виграш у Полтавському окружному адміністративному суді проти міськвиконкому. Це дозволило затримати на кілька місяців вартість проїзду на рівні 2/4 грн, яку підняли у травні після майже тижневого бунту перевізників.

Ще 33 обіцянки нардепа знаходяться в процесі виконання, зокрема про утеплення вікон у Полтавському тубдиспансері, оновлення комунальної техніки в Полтаві та посилення відповідальності за контрабанду.

Додамо, що Сергій Каплін був відсутній на голосуваннях за курс України в НАТО та ЄС, закон про мову, підтримав зміни до Податково кодексу щодо «євроблях», звільнення Володимира Гройсмана, створення єдиного реєстру педофілів і хімічну кастрацію, Виборчий кодекс із відкритими списками та не підтримав бюджет-2019.

Серед цікавинок – згадаємо, як Сергій Каплін перед президентськими виборами подав до ОВК у Дніпрі прихильника «руского міра», але через розголос у ЗМІ публічно пообіцяв замінити його.

 

Юрій Бублик

Народний депутат від 145-го округу (Київський район м. Полтави, Котелевський, Полтавський райони).

На виборах 2012 року ексочільник Ковалівки балотувався від ВО «Свобода», яку залишив у 2015 році. Менше року (з квітня 2016 по січень 2017) був у складі фракції «БПП».

Юрій Бублик (Джерело – rada.oporaua.org)

Графіка ЗМІСТ (Джерело – rada.oporaua.org)

За час другої каденції Юрій Бублик дав 88 обіцянок, пише «Слово і Діло». Із них 26 виконав – зокрема підтримав діяльність полтавських спортсменів (ремонт спортивної зали в ЗОШ №9, співорганізація змагань із тхеквондо, футболу тощо), проголосував за більшість законопроектів, направлених на забезпечення низки пільг військовослужбовцям, скасування недоторканності суддів і статус української мови.

32 обіцянки нардеп не виконав. Так, він не ініціював жодного законопроекту про повернення вже приватизованих підприємств у державну власність, щодо забезпечення пільгових кредитів на відкриття малого бізнесу та був відсутній, коли парламент голосував за зняття недоторканості з ексрегіонала Дмитра Колєснікова (хоча обіцяв підтримувати зняття недоторканності з будь-якого депутата, і перед цим голосував за зняття недоторканності з Надії Савченко, депутатів «Опоблока» Євгена Бакуліна, Сергія Дунаєва та Олександра Вілкула).

У процесі виконання знаходиться 25 обіцянок, зокрема впровадження соціального медичного страхування і надання пільгових кредитів для молоді на здобуття вищої освіти.

Додамо, що Юрій Бублик підтримав бюджет-2019, курс України в НАТО та ЄС, закон про мову, зміни до Податково кодексу щодо «євроблях», Виборчий кодекс із відкритими списками, хімічну кастрацію та створення єдиного реєстру педофілів, і не підтримав звільнення Володимира Гройсмана.

Графіка і обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 19 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація