Відзавтра приватні перевізники Полтави вийдуть на маршрути у звичному режимі

Автор: Вікторія Баберя, 15 травня, 17:12

Фото: Відзавтра приватні перевізники Полтави вийдуть на маршрути у звичному режимі


У четвер, 16 травня, після майже тижневого бойкоту, маршрутки полтавських перевізників з’являться на зупинках.

Спікер «Асоціації перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко повідомив, що з ранку 16 травня водії вийдуть на роботу та обслуговуватимуть місто. Тариф на перевезення – 5 грн. Дане рішення затвердять на засіданні виконкому, як проведуть вже сьогодні, 15 травня.

Проблему підвищення тарифу намагалися вирішити ще з п’ятниці-суботи (10-11 травня). Тоді на засіданні містобудівної комісії у депутатів не вистачило голосів, або «протягнути» питання та розпочати процес підвищення тарифів у громадському транспорті на основі попереднього регуляторного акту (5 грн в автобусах, 3 грн – у тролейбусах). За умови необхідних 6-ти голосів, були лише 5. Обговорення продовжили сьогодні, 15 травня. Питання стало нагальним, адже у місті наразі немає жодного приватного перевізника на маршрутах. І, підписавши меморандум між головами 5-ти фракцій Полтавської міськради із перевізниками, ухвалила рішення – вартість проїзду підвищити.

UPD. 17.43.

Рішенням виконкому затвердили два проекти рішень:

  • «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом — тролейбусом»;
  • «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава».

Згідно з ними, затвердили тарифи у громадському транспорті на основі попереднього регуляторного акту : 5 грн в автобусах та 3 грн у тролейбусах.

Пригадаємо, бойкот маршрутчиків розпочався 11 травня. Перед цим водії написали заяви на звільнення, аргументувавши це низькими заробітними платами і недопустимим, на їхню думку, тарифом на проїзд у 4 гривні. На другий день страйку з громадського транспорту на полтавських дорогах можна було побачити тільки тролейбуси, а на третій день зупинки громадського транспорту були переповнені.

У понеділок, 13 травня, стало відомо, що перевізники розірвали договори на перевезення і в цей же день ніхто з перевізників не прийшов на зустріч з міською владою. Коли ситуація була на стадії загострення, ЗМІСТ вирішив дізнатися про позицію перевізників та влади і зібрав експертні думки про транспортний колапс у місті.

У зв’язку з відсутністю маршруток, полтавські тролейбуси переповнені і кілька з них таки не витримали перенавантаження.

Нагадаємо, що ЗМІСТ вирішив дізнатися про ситуацію з транспортом у інших містах, і виявилося, що найбільш розвинений комунальний автопарк у Вінниці.

Опублікована: 15 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація