У Полтаві триває третій день страйку перевізників

Автор: Віталій Крицький, 13 травня, 09:13

Фото: У Полтаві триває третій день страйку перевізників (фото Олега Журавльова)


Сьогодні, 13 травня, приватні перевізники знову не вийшли на маршрути. По місту курсує тільки комунальний транспорт. Зупинки – переповнені.

Учора, 12 травня, секретар Полтавської міськради Олександр Шамота зазначив, що готовий розпочати у понеділок із перевізниками відкритий діалог сьогодні о 15:00, але за умови, що вони нададуть економічні розрахунки підвищеного тарифу.

«Асоціація перевізників Полтавщини» вибачились за незручностями перед полтавцями на своїй fb-сторінці, але зазначили, що страйк – це вимушені дії:

«Шановні полтавці! З 11 травня всі легальні перевізники Полтави були змушені припинити свою роботу через брак фінансових можливостей. Нам довелося офіційно відмовитися від дозволів на 66 міських маршрутів. Згідно з вимогами чинного законодавства, відповідні документи були передані до міськвиконкому. Ми розуміємо, що ця ситуація приносить всім нам безліч проблем. Просимо вибачення за те, що більше не можемо виконувати свою роботу. Чому так вийшло?

Насправді, проблема виникла не сьогодні. Після Кукоби всі міські голови ігнорували проблеми громадського транспорту. Остаточно загнав нас у безвихідь підлеглий Сергія Капліна по партії – секретар Полтавської міської ради Олександр Шамота.

Наприкінці минулого року у неформальній розмові він пояснив нам, що підвищити тариф на проїзд до президентських виборів неможливо. Але пообіцяв зробити це після них. Ми повірили й майже півроку пропрацювали собі в збиток. Вибори минули, а в Шамоти нова відмовка – мовляв, не може підвести Капліна перед виборами до Верховної ради. Ще півроку ми витримати не можемо.

Задля справедливості варто відзначити, що у владі є здорові сили, котрі розуміють, до якої катастрофи доведено сферу громадського транспорту. Однак їх не чують, бо право підпису вирішальних документів залишається в безвідповідального популіста.

Страшно подумати, що при таких «хазяях», як Шамота, буде з Полтавою завтра. Нам це не байдуже, адже ми нікуди не емігруємо, хоча й змушені відтепер шукати собі іншу роботу.

Ще раз вибачте».

Нагадаємо, у суботу, 11 травня, на маршрути вийшов тільки транспорт КП «Полтаваелектроавтотранс». 

Питання з підвищенням тарифів на перевезення пасажирів у Полтаві розглядали на засідання містобудівної комісії 10 та 11 травня. Проте, ніякого рішення по збільшенню тарифу не ухвалили – не вистачило голосів аби «протягнути» питання та розпочати процес підвищення тарифів у громадському транспорті на основі попереднього регуляторного акту (5 грн в автобусах, 3 грн – у тролейбусах). Члени комісії попередньо вирішили скликати позачергове засідання на середу, 15 травня, аби знайти вихід із транспортної ситуації в місті.

Опублікована: 13 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація