У Полтаві приватні перевізники не прийшли на перемовини із міською владою

Автор: Віталій Крицький, 13 травня, 17:01

Фото: У Полтаві приватні перевізники не прийшли на перемовини із міською владою (фото Олега Журавльова)


У понеділок, 13 травня, у приміщенні Полтавської міськради мав відбутися діалог між представниками влади та приватними перевізниками щодо вирішення транспортного колапсу, який триває в місті вже третій день. Але не склалося.

Приватні перевізники проігнорували зустріч. Раніше спікер «Асоціації перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко в коментарі ЗМІСТу зазначав, що перевізники надали владі економічне обґрунтування підвищеного тарифу, тому «розмовляти більше нема про що».

На засіданні були тільки представники КП «Полтаваелектроавтотранс», транспорт якого й обслуговує місто протягом останніх трьох днів.

Секретар міської ради Олександр Шамота заявив, що «малі» приватні перевізники готові повернутися до роботи, але «великі» перевізники погрожують їм спалити маршрутки, якщо вони виїдуть:

«Зимній страйк показав, що є перевізники, які були готові працювати. І взагалі ми маємо розуміти, що наразі вони не виходять на маршрути третій день, а їм також треба заробляти, повертати борги. Я думаю, що це має змусити їх схаменутися».

Також, на думку Шамоти, перевізники «вступили в змову з деякими чиновниками», але конкретних прізвищ секретар міськради не назвав:

«Ми знаємо, хто відповідає за сферу перевезень, хто робив заяви щодо підняття вартості проїзду. Ви самі можете з відкритих джерел зрозуміти, хто підтримує це рішення, хто має повноваження».

Припускаємо, що Олександр Шамота мав на увазі заступника міського голови з питань ЖКГ Олексія Чепурка, адже саме він говорив про те, що тариф 4 гривні у маршрутках та автобусах довго не протримається. Також Чепурко звинувачував Шамоту в популізмі через питання проїзду.

Перевізник, керівник ТОВ «Євробус» Михайло Костов розповів, що не прийшов на сьогоднішнє засідання тому, що воно, на його думку, анонсовано виключно для піару Олександра Шамоти:

«Якщо і треба було говорити, то в суботу. Ми всі розрахунки давно надали. Перевізники вже не довіряють Олександрові Шамоті. У минулу п’ятницю всі мої водії написали заяви на звільнення. Тому працювати вже немає кому. Вибачте, але завтра нічого не зміниться. Якщо Олександр Шамота піариться, то хай і вирішує проблеми».

Нагадаємо, у Полтаві третій день триває страйк перевізників. На маршрути виходить лише транспорт КП «Полтаваавтоелектротранс».

Питання з підвищенням тарифів на перевезення пасажирів у Полтаві розглядали на засіданні містобудівної комісії 10 та 11 травня. Проте, ніякого рішення по збільшенню тарифу не ухвалили – не вистачило голосів аби «протягнути» питання та розпочати процес підвищення тарифів у громадському транспорті на основі попереднього регуляторного акту (5 грн в автобусах, 3 грн – у тролейбусах). Члени комісії попередньо вирішили скликати позачергове засідання на середу, 15 травня, аби знайти вихід із транспортної ситуації в місті.

Опублікована: 13 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація