Представники фракцій «БПП», «Рідного Міста» й «Батьківщини» знову звинуватили Шамоту в популізмі через тариф у 4 гривні

Автор: Віталій Крицький, 4 квітня, 16:08

Фото: Олег Бєлоножко, Віталій Павлій, Олексій Чепурко, Олександр Шамота (Обкладинка Юліх Деркач)


Сьогодні, 4 квітня, на містобудівній комісії міської ради депутати розглянули звернення представника від БПП, селищного голову Рибців Віталія Павлія щодо вирішення проблеми неякісних перевезень й несвоєчасного дотримання маршруту приватних перевізників, які здійснюють перевезення на Рибці.

Віталій Павлій розповів, що останні два тижні жителі його району по 3-4 години чекають транспорт на Рибці, а також жаліються депутату на якість перевезень:

«Ці маршрутки – брухт. Конкурси на зміну перевізників проходять, а неякісний транспорт як і був, так і залишається. Щодо роботи комунального автобусу, то в мене питань немає, але його не вистачає на усіх жителів нашого мікрорайону. Дайте нам нормального перевізника, який візьме на себе зобов’язання їздити по 7-му і 59-му маршруту з нормальним транспортом».

Віталій Павлій (фото Олега Журавльова)

Павлій адресував своє звернення до секретаря міської ради Олександра Шамоти, і підкреслив, що Шамота веде «гарну боротьбу з перевізниками у Фейсбуці».

Олександр Шамота відповів, що в подібних ситуаціях існує єдиний шлях вирішення: розірвання договорів із перевізниками і підписання з новими.

Голова комісії, депутат від «Самопомочі» Дмитро Сенчакович запропонував Павлію знайти нового перевізника, але Павлій відповів, що ніхто не хоче працювати при діючому тарифі в 4 гривні.

«Політика політикою. Вибори гарна справа… Але давайте трошки видихнемо. Мені люди кажуть, що перекриють вулицю Маршала Бірюзова. Коли вже буде підвищення проїзду?», – звернувся Віталій Павлій до Олександра Шамоти.

Секретар міської ради не назвав конкретних термінів, але нагадав, що на минулій сесії депутати заклали 25 мільйонів гривень на закупівлю нових автобусів, і рекомендував Павлію зробити «все» (що саме, не уточнив – прим. автора) для того, щоб частина комунальних автобусів пішла на обслуговування мікрорайону Рибці.

У свою чергу керівник транспортного управління Євген Якуба додав, що на 25 квітня оголошено новий конкурс на визначення перевізників, які працюватимуть по маршрутам Полтави, зокрема і на Рибцях.

Слово взяв і заступник міського з питань ЖКГ Олексій Чепурко. Він розказав, що через політизації питання підвищення вартості проїзду перевізники скоро можуть взагалі відмовитися працювати. Він наголосив, що діючий тариф може обернутися колапсом. Також Чепурко повідомив, що при тарифі в 4 гривні один комунальний автобус щомісячно приносить міському бюджету збитки в 120 тисяч гривень:

«Ми ж раніше пройшли регуляторний акт, перевізники надали розрахунки, Антимонопольний комітет все затвердив – 3 гривні для тролейбуса, 5 гривень для маршруток. Те, що це питання не винесли на депутатську комісії та не розглянули на виконкомі – політика. Але зазначу: президентські вибори скоро закінчаться, і все вляжеться. Кажу як держслужбовець: якщо такий тариф залишиться, у нас будуть серйозні проблеми».

Олексій Чепурко (фото Олега Журавльова)

Юрій Синяк, голова фракції «СДП» у міськраді відповів Чепурку що звинувачення в бік його політсили – недоречне, адже раніше, на засіданні профільної комісії з розгляду підвищення вартості проїзду, представники «Рідного міста» не прийшли.

На що Чепурко зазначив, що заяви «деяких політичних сил завадили виконати домовленості з перевізниками».

Голова фракції «Батьківщини» Олег Бєлоножко підтримав Олексія Чепурка і наголосив що влітку, коли студенти поїдуть із Полтави, а більшість містян буде у відпустках, перевізникам буде нікого возити й знову можуть протестувати.

Олег Белоножко (фото Олега Журавльова)

Окрім того депутат від «Свободи» Вадим Ямщиком розкритикував можливість закупівлю екобуса (який раніше демонстрували у Полтаві – прим. автора):

На звинувачення Олександр Шамота відповів наступне:

«Раніше їздили по 5 гривень і що, змінилося щось? Щодо екобусу – це була просто презентація для спеціалістів КП Полтаваелектроавтотранс. І останнє, щодо збитків: ми зобов’язані возити усіх пільговиків у комунальному транспорті, як це визначає закон»

Олександр Шамота (фото Олега Журавльова)

У підсумку депутати прийняли звернення депутата Віталія Павлія до відома й погодилися чекати нового конкурсу з визначення перевізників, який відбудеться 25 квітня.

Нагадаємо, раніше нардеп Сергій Каплін повідомляв ЗМІСТу, що в коаліції полтавських депутатів великий конфлікт, зокрема, через питання підняття ціни на проїзд. Каплін не виключає, що найближчим часом секретаря міськради Олександра Шамоту можуть знести з посади.

Опублікована: 4 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація