Профільна комісія проголосувала за підвищення цін у транспорті Полтави

Автор: Віталій Крицький, 15 травня, 16:53

Фото: Профільна комісія проголосувала за підвищення цін у транспорті Полтави


Надалі – засідання виконавчого комітету задля затвердження нових тарифів у тролейбусах (3 грн) та автобусах (5 грн). Виконком попередньо має відбутися вже сьогодні, 15 травня. 

Сьогодні, 15 травня, у Полтавській міськраді, після кількагодинної перерви продовжили засідання містобудівної комісії. Нагадаємо, зранку депутати та перевізники не змогли домовитися про підвищення тарифу та зупинку страйку.

Сьогодні о 16:30 члени містобудівної комісії знову зібралися на засідання. На порядку денному знову було два питання: підвищення проїзду в тролейбусах до 3 грн, а у приватних маршрутках – до 5 грн. На умовах компромісу влада й перевізники домовилися про підписання меморандуму.

«Під час перерви ми розробили меморандум. Документ підпишуть по черзі 5 фракцій, а потім – усі примірники підпише голова «Асоціації перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко», – повідомив голова комісії Дмитро Сенчакович.

 Підписаний меморандум

Підписаний меморандум

Підписаний меморандум

Підписаний меморандум

Зокрема, члени комісії підтримали два проекти рішень «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів міським електричним транспортом — тролейбусом» і «Про встановлення тарифів на перевезення пасажирів у пасажирському транспорті м. Полтава». Голоси розподілилися наступним чином:

За

 

Відсутні

  • Дмитро Сенчакович («Самопоміч»)
  • Вадим Ямщиков (ВО «Свобода»)
  • Юлія Мелкумова (БПП «Солідарність»)
  • Дмитро Батигін («Рідне місто»)
  • Вячеслав Федоряка (БПП «Солідарність»)
  • Юрій Синяк (СДП)
 
  • Олег Бєлоножко (ВО «Батьківщина»)
  • Дмитро Петров (ВО «Батьківщина»)
  • Ірина Климко («Совість України»)
  • Максим Голдиш («Совість України»)

Зауважимо, що протягом усього дня перевізники залишалися в приміщенні Полтавської міськради, а в цей час чиновники й депутати вели перемовини між собою. Голова фракції «СДП» Юрій Синяк неготовий був голосувати за підвищення (а саме його голосу не вистачало, або представників «Батьківщини» й «Совісті України», які не ходять на засідання), тому що перевізники відмовлялися підписати запропонований меморандум. Документ мав гарантувати, що перевізники знову вийдуть на маршрути, дотримуватимуться графіку роботи та поважатимуть пасажирів.

У свою чергу спікер «Асоціації перевізників Полтавщини» Юрій Лупаєнко аргументував відмову підписати меморандум тим, що його, по-перше, повинні підтримати всі голови фракцій, а по друге, в ньому має з’явитися новий пункт про підвищення проїзду до 6 гривень протягом 2-х місяців.

Та все ж, в результаті обговорень комісія ухвалила рішення, підписала експертні висновки і передала на засідання виконкому. І вже завтра, після того, як  члени виконкому ухвалять рішення про підвищення вартості проїзду, приватні перевізники вийдуть на маршрути.

Нагадаємо, у четвер, 16 травня, о 10:00 у Полтаві скликають позачергову сесію міської ради. На ній депутати мають затвердити умови договору гарантії Полтавської міськради перед КП «Полтаваелектроавтотранс», щоб пришвидшити процедуру придбання 40 тролейбусів за кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку.

Опублікована: 15 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація