Адвокатка Небесної Сотні з Полтави Євгенія Закревська оголосила голодування

Автор: Аліса Куценко, 22 листопада, 08:51

Фото: Євгенія Закревська (Джерело – novynarnia.com)


Правчиня зазначила, що вона голодуватиме доти, доки у Верховній Раді не проголосують за поправку, що дозволить слідчим у «справах Майдану» перейти в Державне бюро розслідувань.

Про голодування адвоката потерпілих майданівців і родин Небесної Сотні Євгенія Закревська оголосила ввечері в четвер, 21 листопада, в ефірі ток-шоу «Право на владу», що транслює канал «1+1», пише «Інсайдер».

Вона вимагає негайного голосування у Верховній Раді поправки до закону про ДБР, яка дозволить слідчим у справах Майдану з Генпрокуратури безвідкладно перевестись у ДБР і продовжити розслідування: 

«Зараз, з сьогоднішнього дня, коли зупинилось це розслідування, з цього дня я не буду їсти до того моменту, поки не приймуть цю поправку, не створять це управління і не переведуть туди цих слідчих. І я це вам обіцяю. Тепер така ситуація», – заявила адвоката.

Як писала «Новинарня», правчині пропонували очолити новостворений департамент, який здійснює процесуальне керівництво у справах щодо подій на Майдані 2013-2014 років. На ефірі вона пояснила що, по-перше, це була посада, на якій би вона не мала повноважень прокурора у будь-якій справі та не могла б впливати на процесуальні рішення прокурорів. По-друге, вона була б змушена відмовитися від справ родин майданівців, чиї інтереси представляє зараз.

Третьою причиною відмови від посади вона назвала не звільнення Арсена Авакова з посади міністра внутрішніх справ.

Додамо, що 21 листопада – перший день, коли слідчі у справах Майдану втратили процесуальні повноваження у зв'язку з ухваленими змінами до законодавства (органи прокуратури втрачають право проводити досудове розслідування у кримінальних провадженнях), писало «Радіо Свобода». Справи Майдану перейшли до Державного бюро розслідувань, очільник якого повідомляв про те, що їм «катастрофічно не вистачає слідчих», тому розслідування на якийсь час призупинять. 

Щоб виправити це, необхідно ухвалити зміни до Закону України «Про Державне бюро розслідувань», про які й говорила Закревська.

Сьогодні зранку адвокатка написала пост, де зафіксувала свою вагу – 54,9 кг.

Опублікована: 22 листопада 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація