DOfutHQ0szBX4Wjx

Якщо Верховна Рада призначить позачергові вибори мера, то людину, яку оберуть люди, зареєструвати не буде можливо.

Адже ухвалою Печерського райсуду Києва від 18 жовтня суд заарештував корпоративні права Полтавської міської ради і заборонив вносити зміни, що стосуються зміни керівництва.

Про це стало відомо з Єдиного державного реєстру судових рішень.

Якщо зараз Верховна Рада ухвалить рішення про призначення в Полтаві позачергових виборів і вони відбудуться, то на підставі цієї ухвали реєстраційній службі заборонено внести нового керівника, якого навіть оберуть люди.

«Ухвала абсурдна. І я наразі не розумію, що з нею робити. Адже ніяких наслідків на даний момент вона не несе, але зводить нанівець майбутні вибори», – прокоментував арешт заступник міського голови з юридичних питань Іван Сватенко.

Як стало відомо з матеріалів справи, клопотання подала старший слідчий Головного слідчого управління Нацполіції України майор поліції Ільміра Чередник у рамках відкритого кримінального провадження щодо законності звільнення Олександра Мамая з посади мера Полтави.

Необхідність звернення до суду з клопотанням про накладення арешту на майно викликана тим, що за даними Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, 20 вересня 2018 року Полтавська міськрада внесла зміни до державного реєстру щодо особи, тимчасово виконуючого обов'язки голови Полтавської міськради. Ним став секретар Олександр Шамота.

«Враховуючи, що в ході досудового розслідування проводяться слідчі дії з метою перевірки законності проведення сесії, в ході якої відсторонено Голову Полтавської міської ради Олександра Мамая та в подальшому внесено відомості до Єдиного державного реєстру юридичних, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань щодо зміни даних Голови Полтавської міської ради,  на теперішній час існують ризики прийняття незаконних рішень стосовно органу місцевого самоврядування Полтавська міська рада, подальшої зміни керівництва Полтавської міської ради, внесення змін до установчих документів вказаного органу місцевого самоврядування з метою втрати та розтрати майна органу місцевого самоврядування та перешкоджання прийняття незаконних рішень», – йдеться у рішенні.

Тож суддя Печерського райсуду Галина Матвійчук частково задовольнила клопотання і наклала арешт лише на корпоративні права Полтавської міськради і тимчасово заборонила державному реєстратору вносити зміни.

Як наголосив Іван Сватенко, арешт можуть відмінити у випадках: слідчі звернуться до суду з клопотанням про скасування; сторони звернуться з таким клопотанням, або у випадку закриття кримінального провадження.

Нагадаємо, паралельно з судовим розглядом у Києві, Олександр Мамай оскаржує рішення у Полтавському адмінсуді. Екс-мер направив позовну заяву до адмінсуду 25 вересня. Він вимагає скасувати рішення міськради «Про дострокове припинення повноважень Полтавського міського голови» до набрання законної сили рішенням у адміністративній справі та поновитися на посаді.

16 жовтня розпочали розгляд справи Олександра Мамая. На першому підготовчому засіданні суд ухвалив рішення про залучення до матеріалів справи доказів, які стали підставою для позбавлення мерства.  Суд оголосив перерву в підготовчому засіданні та назначив наступну дату на 10-ту годину 13 листопада.

Нагадаємо, позбавили посади Олександра Мамая під час другого пленарного засідання позачергової сімнадцятої сесії Полтавської міськради. «За» звільнення мера проголосували усі присутні 29 депутатів.

Крім того, не дивлячись на судовий позов, 9 жовтня Олександр Мамай оприлюднив декларацію про доходи перед звільненнямяка охоплює період із 1 січня по 19 вересня 2018 року.

Loading...