IMG_20230107_092213_616

У богослужінні з нагоди Різдва Христового в Успенському соборі Києва бере участь Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір.

7 січня о 9:00 у головному храмі Успенської Києво-Печерської Лаври розпочалося перше різдвяне богослужіння українською мовою. Предстоятель Православної церкви України Митрополит Епіфаній звершує святкову службу разом з архієпископами.

Скриншот трансляції богослужіння

Територію верхньої Київсько-Печерської Лаври охороняють близько 3 тисяч правоохоронців для забезпечення правопорядку.

Раніше в Успенському соборі різдвяне богослужіння проводила тільки Українська православна церква московського патріархату старослов’янською або російською мовами. Міністерство культури надало дозвіл на проведення митрополитом Епіфанієм служби в соборі Києво-Печерської лаври.

Скриншот трансляції богослужіння

Успенський собор лаври та Трапезна церква до кінця 2022 року перебували в оренді УПЦ МП, але держава не продовжила договір користування. 5 січня стало відомо, що спеціальна комісія завершила перевірку майна споруд і їх остаточно повернули державі.

Loading...