img_4296-1-copy

29 грудня депутати міськради отримали мандати. Олександр Мамай офіційно став міським головою Полтави. Попри це, у різних фракціях кажуть, що кінцевого і спільного бачення про розподіл посад наразі немає.

Фактично «Європейська солідарність» єдина з фракцій, яка досі не визначилася з ким готова піти на об’єднання у Полтавській міській раді. Її очільник Андрій Карпов 29 грудня розповів, що налаштований уникати політичних об’єднань, адже у міськраді не може бути коаліцій – тільки співпраця:

«Міський голова запропонував, щоб у нас не було політичної коаліції, щоб у нас була коаліція, навколо проблем Полтави. […] "ЄС" може об’єднувати тільки довкола себе. У Полтавській міськраді немає коаліції, є співпраця. Якщо "За майбутнє" та "ОПЗЖ" голосуватимуть за наші проєкти, то це добре. Наші депутати будуть голосувати по совісті».

За словами Карпова, після сесії 29 грудня його призначення на посаду секретаря міськради не обговорювали, але це не виключає можливих обговорень напередодні сесії. Він каже, що наразі рано говорити про посади, бо про це невідомо майже нічого.

Очільник фракції «Слуги народу» Сергій Іващенко каже, що насправді Андрій Карпов претендує на посаду секретаря, але про «розподіл» інших посад серед кандидатів йому нічого не відомо:

«Будемо дивитися кого міський голова пропонуватиме на заступників, як формуватиметься міська рада, який бюджет буде. Поки ніякого немає. Я поки не скажу які бачення (щодо посад, – прим. авт). […] Бачення пана Карпова – це посада секретаря міськради».

Раніше Андрій Карпов висловлювався на користь коаліції проти міського голови Полтави, але публічно про об’єднання не заявляв. До цієї коаліції умовно увійшли «Свобода», «Рідне місто», «Слуга народу» та «Партія простих людей Сергія Капліна». Сергій Іващенко говорить, що з «ЄС» досі ведуть перемовини про об’єднання.

Андрій Карпов говорив, що він не налаштований на таке об’єднання також, адже у цій коаліції йому не дають посади секретаря міської ради, на яку він претендує.

До іншого умовного об’єднання входять фракції «За майбутнє» та «Опозиційна платформа – За життя». Чи зможе з ними об’єднатися «Європейська солідарність» достеменно невідомо, але ідеології цих політичних сил різко суперечать одна одній. Через це з Андрієм Карповим вихідними спілкувалися ветерани АТО з Полтави й наполягали на об’єднанні фракції «ЄС» з коаліцією проти міського голови.

Loading...