Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Фото – Benas Gerdziunas

Через похолодання на Полтавщині зростає споживання електроенергії. Майже 40% виділеного області ліміту на 8 січня використали об’єкти критичної інфраструктури.

Про це розповів директор обласного Департаменту будівництва, містобудування і архітектури та житлово-комунального господарства Едуард Рева 9 січня під час апаратної наради:

«У зв’язку з пониженням температури зростає споживання у критичної інфраструктури. У середньому градус пониження температури дає збільшення 2% споживання електричної енергії. 5[січня – прим. авт.] у нас було приблизно 170 МВт на критичну інфраструктуру, яку ми не відключаємо. 8 січня близько 200 МВт у нас споживала критична інфраструктура. Середнє споживання у нас складало 527 МВт».

Станом на жовтень, критична інфраструктура Полтавщини споживала в середньому 105 МВт. 233 лінії не входять до графіків погодинних відключень. Сюди входять найбільші котельні, очисні споруди, найбільші КНС, ключові лікарні, військові об’єкти, поліція, прокуратура, тюрми та нафтогазовий комплекс. Їх не можна відключати, щоб не створювати аварійно-небезпечних ситуацій. Однак на цих лініях також підключені побутові споживачі.

Едуард Рева говорить, що громадам області потрібно попрацювати над залученням абонентів до графіків погодинних відключень.

«Хотілося, щоб усі громади звернули на це увагу й переглянули всі свої можливі графіки, які у них є, з можливістю більшого залучення тих житлових будинків до справедливого споживання електричної енергії. Бо скарги продовжують надходити, і основна скарга не в тому, чого у мене відключають, а чому в сусіда не відключають». 

Нагадаємо, 9 січня на Полтавщині застосовують графік погодинного відключення електроенергії з одночасним вимкненням основної та додаткової черг. Наданого області ліміту по потужності недостатньо для заживлення двох черг одночасно. 

Зранку ліміт визначили на рівні 512 МВт, однак за кілька годин його зменшили до 463 МВт. Морози та обсяги споживання електроенергії ускладнили ситуацію в енергосистемі, тож для її стабілізації застосували посилені обмеження.

Loading...