Цьогоріч на Полтавщині зареєстрували єдиний в Україні випадок гарячки Західного Нілу, яку переносять інфіковані комарі

Джерело –
apostrophe.ua
Випадок інфікування вірусом гарячки Західного Нілу зареєстрували в Кобеляках.
Про це стало відомо з картограм і графіків інфекційної захворюваності Полтавського обласного центру контролю та профілактики хвороб за 1 півріччя 2022 року.
У інших областях, окрім Полтавщини, випадків гарячки Західного Нілу не реєстрували. За висновком фахівців, джерело зараження в Кобеляках є місцевим, а не завізним.

У більшості районів Полтавщини виявляли природні осередки переносників вірусу гарячки Західного Нілу. Його розповсюджують комарі. Через укуси інфіковані комахи можуть передавати збудника хвороби людині.
Територіями ризику щодо інфікування вірусом Західного Нілу є наступні райони колишнього адміністративного поділу Полтавщини:
- Пирятинський район;
- Гадяцький район;
- Полтавський район;
- Зіньківський район;
- Семенівський район;
- Глобинський район;
- Кременчуцький район;
- Кобеляцький район;
- Решетилівський район;
- Машівський район;
- Великобагачанський район.
До початкових проявів хвороби належать: гострий початок, загальна слабкість, нежить, висока температура тіла (38-39°C), біль м’язів тіла та в очних яблуках, світлобоязнь, біль голови в області потилиці та в попереку.. Період гарячки триває від 3 до 5-6 днів (але може сягати 4 тижнів).
Гарячка Західного Нілу у 80% може протікати в легкій формі, подібно до проявів застуди. Важкі форми можуть призводити до смертельної неврологічної хвороби.
Нагадаємо, що на Полтавщині цьогоріч майже вдвічі зросла поширеність хвороби Лайма.