photo_2021-09-30_09-16-39

До Торгівельного будинку Токарєва на вул. Небесної Сотні, 9/17 торік прибудували літній майданчик і споруду на задньому дворі.

Тепер суд зобов'язав власників будівлі, з дозволу яких там відкрили «Террасу. Територію м'яса», укласти з міським Департаментом культури охоронний договір на щойно виявлений об’єкт історії та архітектури місцевого значення – Торгівельний будинок.

Про це 16 червня повідомили у Полтавській обласній прокуратурі.

Укладення охоронного договору унеможливить використання пам’ятки для нового будівництва та інших господарських потреб, що можуть їй зашкодити. Також надасть змогу утримувати її в належному стані у спосіб, що потребує якнайменших змін та забезпечує збереження автентичності, просторової композиції тощо.

Згідно з розпорядженням голови Полтавської обласної державної адміністрації, торік затвердили Перелік об’єктів культурної спадщини. До нього внесли приміщення Полтавського кооперативного коледжу. Будівля отримала статус щойно виявленого об’єкта історії та архітектури – Торгівельний будинок.

Громадська організація «Збережемо Полтаву» зверталася до поліції через те, що металеві конструкції кріплять до пам'ятки архітектури та історії місцевого значення кінця XIX століття. Кріплення може пошкодити фасад будівлі.

Одразу поліція опечатала прибудову у дворі Полтавського кооперативного коледжу. Це зробили, аби припинити будівництво на час проведення слідчих дій. Керівник Полтавської обласної прокуратури Антон Столітній розповів, що до будівництва прибудови причетні підприємці, які мали заклади у Будинку Полтавського Дворянського зібрання.

Станом на червень 2022 року, у прибудові до будинку працює літній майданчик ресторану, який до пожежі у Будинку Полтавського дворянського зібрання знаходився там.

Loading...