До річниці окупації Криму студенти полтавського осередку УАЛу заспівали український гімн на кордоні з півостровом

Processed with VSCO with c8 preset
Processed with VSCO with c8 preset

Processed with VSCO with c8 preset

Студенти долучилися до флешмобу з виконанням державного гімну і складанням символічних карт Криму та України на кордоні з півостровом.

Флешмоб відбувся у вівторок, 3 березня, на КПВВ «Чонгар», що межує із окупованим Кримським півостровом. Студенти полтавського осередку взяли участь у події, адже зараз студенти проходять програму ротації у Миколаєві.

Студенти УАЛу

Разом з УАЛівцями до акції «Крим – це Україна» долучився керівник представництва Меджлісу кримськотатарського народу в Херсонській області Абмеджит Сулейманов. Він та студент УАЛу Михайло Анісімов підняли державний та кримськотатарський прапори.

Як розповів Михайло Анісімов, підняття українського прапору поряд з кордоном для нього знакова подія, адже він родом з Криму:

«Я вірю, що ми обов’язково переможемо. Вірю, що ми повернемо Крим під контроль України й в те, що над Ялтою буде майоріти український стяг».

Студенти УАЛу
Студенти УАЛу

Фото та інформація – Полтавський осередок УАЛу

Довідка

Анексія Автономної Республіки Крим та Севастополя Росією – насильницьке протиправне тимчасове відторгнення Кримської автономії та Севастополя від України та одностороннє включення до складу Російської Федерації а правах так званих суб'єктів федерації, що було проголошено Москвою 18 березня 2014 р. (нібито внаслідок «референдуму» у Криму 16 березня 2014).

Анексії у лютому-березні 2014 р. передували організовані антиукраїнські виступи у містах Криму, блокада і захоплення стратегічних об'єктів півострова і військових частин ЗСУ підрозділами російської армії у деяких випадках під прикриттям окремих цивільних осіб і новостворених спецслужбами РФ так званих «загонів самооборони Криму», що поклало початок окупації Криму Росією.

Насильницька анексія Криму, як і псевдореферендум, не визнаються українською державою і більшістю країн. Не визнається Генеральною асамблеєю ООН, ПАРЄ, ОБСЄ, а також суперечить рішенню Венеційської комісії. Натомість російською владою Анексія трактується як «повернення Криму до Росії». Згідно з Законом України «Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України» територія Кримського півострова внаслідок російської окупації вважається тимчасово окупованою територією.