Директорки двох шкіл Полтави поскаржилися на необлаштовані учнівські туалети

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Автор – Олександр Рихлицький

На нараді директорів закладів освіти Полтави директорки Початкової школи №41 та Полтавської ЗОШ №37 розповіли про проблеми зі шкільними туалетами. Серед них – відсутність перегородок та невідповідність нормам.

Про це під час наради директорів закладів освіти у Полтавській міській раді повідомили директорки Ірина Пасюра та Євгенія Бутова. За їхніми словами, шкільні туалети необлаштовані та непридатні до використання.

Директорки шкіл розповіли про проблеми з учнівськими туалетами, які виникли в їхніх школах. Публікуємо найголовніше зі слів директорок на нараді у Полтавській міській раді у розшифровці питань та відповідей. 

Шкільні туалети: що з ними не так

Катерина Ямщикова: Чи у всіх школах є перегородки, двері, чи завершилися теми ремонтів у туалетах? Чи є школи, які потребують підтримки у цій проблемі?

Ірина Пасюра: 37-ма школа. Так, у нас дійсно є проблеми з перегородками. Ми намагалися самостійно їх робити і допомагали нам, туалет один зроблений з перегородками. Але наші діти, ну будемо говорити так, на них катаються, ми проводимо роз’яснювальну роботу, все всеодно вони вже поламане. Час, просто їх час уже вийшов з ладу. 

Вбиралень декілька, але я хочу зауважити, що завдяки департаменту в нас один туалет зроблений капітальний, там є перегородки, відповідає санітарним нормам. 1 вересня ми його відкриваємо для дітей середньої і старшої школи. Але є ще туалети, які потребують, щоб були перегородки.

Катерина Ямщикова: Ще є у когось проблематика з перегородками, дверцятами у вбиральнях?

Євгенія Бутова: У нас Початкова школа №41, раніше це був дитячий садочок. Після реорганізації у нас створено 4 початкові класи і, на жаль, у нашому закладі дуже багато туалетів. У нас 14 туалетів, в кожному класі й в кожній дитячій групці є туалет. Туалети вже не відповідають закладу 35 років, вони, на жаль, не всі відповідають нормам і стану школи початкових класів. Подання писалися раніше і чекаємо на результати.

Нагадаємо, що новий навчальний рік у 2023 році більшість учнів розпочне за партами, але протягом року навчання може перейти в дистанційну форму навчання.Цьогоріч навчання у закладах середньої освіти розпочнеться 1 вересня й триватиме до 28 червня 2024 року. Як минулого року у навчальних закладах не буде єдиної форми навчання.

Детально про навчальний процес в очній та змішаній формі та особливості навчання читайте за посиланням.