APz1K84SL1cjjcyV

Із 2016 року працює інтерактивна мапа сміттєзвалищ України. Суть її роботи полягає в тому, що завдяки кільком клікам, українці можуть додати в карту інформацію про ділянку, на яку незаконно викидають сміття.

Додати інформацію про стихійні звалища можна за допомогою застосунку «Екомапа» (його можна завантажити у Play Маркет та App Store), або ж на сайті.

Розповісти про нелегальне звалище в Полтаві також можна. Для цього потрібно:

  • сфотографувати виявлене сміттєзвалище;
  • скористатися застосунком або сайтом «Екомапа»;
  • зареєструватися в системі;
  • надіслати звернення з координатами стихійного сміттєзвалища.

Після того, як звернення зареєстрували, Міністерство природи надсилає його до органів місцевої влади з вимогою їх ліквідувати.

За допомогою інтерактивної мапи, полтавці можуть надіслати звернення з геоприв’язкою та фотоматеріалами щодо виявлених місць стихійних сміттєзвалищ. Інформація щодо статусу опрацювання звернення відображатиметься в персональному кабінеті користувача.

Розробники сайту зауважують, що Мінприроди забезпечить оперативне надходження такої інформації до місцевих органів влади, які відповідають за їх ліквідацію.

Інтерактивна мапа (скріншот)

Варто зауважити, що полтавці активно використовують екологічну мапу, адже на території Полтавської області зареєстровано 130 звернень. Із них вирішено тільки 11 проблем, а не виконано – 71 звернення.

Приміром, завдяки сервісу, було ліквідовано сміттєзвалище на вул. Комбайнерів, 25, вул. Виноградній, 24 тощо.

Інформація про виконане звернення (скріншот)

Попри те, що користувачі по всій країні активно додають інформацію про стихійні звалища (станом на 17 жовтня 2019 року – 6597 звернень), інформація на «Екомапі» не відображає реальної картини.

Як повідомляє видання «24 канал», точну кількість нелегальних сміттєзвалищ в Україні встановити неможливо і статистики такої ніхто не веде. Якщо звалище і легальне, це абсолютно не означає його безпечність для навколишнього середовища.

Натомість, у Мінприроди вважають, що екологічна мапа пришвидшує процес очищення територій областей від несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів.

Loading...