Котельня Полтавського турбомеханічного заводу все ж опалюватиме будинки 109-го мікрорайону

Автор: Вікторія Баберя, 28 липня, 10:37

Фото: Котельня Полтавського турбомеханічного заводу (фото - poltava.to)


На днях міська влада та адміністрація Полтавського турбомеханічного заводу дійшли згоди в проблемному питанні щодо опалення будинків 109-го мікрорайону: іншого виходу, крім як продовжити працювати котельні ПТМЗ в опалювальному періоді 2019/2020, – немає.

І тут немає заперечення в жодної зі сторін, повідомив Олександр Циганок, прес-секретар «Полтаватеплоенерго».

Зазначимо, наприкінці березня в міській раді розглянули лист АТ «Полтавського турбомеханічного заводу», в якому повідомили, що з 1 квітня 2019 року ПТМЗ зупиняє надання послуг з централізованого опалення та підігріву води жителям 109-го мікрорайону. Причина – фінансова заборгованість ПТМЗ перед НАК «Нафтогаз» у розмірі 10 млн грн.

Наразі Полтавський турбомеханічний завод вже демонтував частину тепломережі, яка обслуговувала 109 мікрорайон, і один із 17 будинків (вул Зіньківська, 11/31) вже є «відрізаним».

«Щодо одного будинку, то вже демонтували труби, які його обслуговували. А відновлювати трубопровід, який був в неналежному стані, й до того ж демонтований, сенсу немає. Раніше досягнули згоди про переключення будинку до котельні “Полтаватеплоенерго” і були виділені кошти на необхідне для цього обладнання. На проїжджій частині по Зіньківській вже перекинута труба, яка з’єднає цей будинок та нашу котельню. Якраз із оцим будинком по вул Зіньківська, 11/31 питань немає жодних. Роботи йдуть і в опалювальний період мешканці житлового будинку стануть споживачами підприємства», – пояснив Олександр Циганок.

Щодо інших 16 житлових будинків мікрорайону, то вже працюють над варіантом підключення мешканців цих багатоповерхівок до котельні «Полтаватеплоенерго» по вулиці Квітуча, 6, яка опалює інші будинки цього району. Але її потужності недостатньо. Як вихід із ситуації – реконструкція даної котельні, на ремонт якої треба до 40 млн грн.

На сесії 12 липня виділити кошти – 1 млн 200 тис. грн – на проект щодо підключення мікрорайону до котельні «Полтаватеплоенерго» і 800 тис. грн на перепідключення будинку на вул Зіньківській, 11/31. Та про включення котельні на вул Квіткова для опалювання будинків 109-мікрорайону на опалювальний сезон 2019/2020 мова навіть не йде.

На даний час тільки розпочалася розробка проекту. Після завершення і його погодження, буде оголошення та проведення тендерів на закупівлю обладнання.

Та все ж, мешканці 16 будинків можуть бути спокійні:

«Станом на четвер, 25 липня, була досягнута домовленість про те, що ПТМЗ бере на себе зобов’язання забезпечувати мешканців 109-го мікрорайону протягом наступного опалювального сезону 2019/2020 рр. за рахунок власної котельні. А ми зможемо підстрахувати на випадок позаштатних ситуацій», – пояснює Олександр Циганок.

Та, за його словами, навіть після реконструкції необхідно буде ще сполучати котельню на вул. Квітуча, 6 із трубопроводом, який йде до 16 будинків мікрорайону. «Полтаватеплоенерго» вже домовилося із міськрадою щодо фінансування цих робіт.

Загалом же, планується, що усі підготовчі етапи мають пройти протягом цього опалювального сезону, і з його закінченням, попередньо наступного літа стартує масштабна реконструкція котельні. І опалювальний сезон 2020-2021 уже буде здійснювати оновлена котельня. 

 

Опублікована: 28 липня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація