Жителі 109-го мікрорайону з 1 квітня можуть залишитися без опалення й гарячої води

Автор: Віталій Крицький, 27 березня, 12:52

Фото: Жителі 109-го мікрорайону з 1 квітня можуть залишитися без опалення й гарячої води (Джерело - smart72.com)


У середу, 27 березня, у міській раді розглянули лист Полтавського турбомеханічного заводу, в якому повідомляють, що з 1 квітня 2019 року ПТМЗ зупиняє надання послуг з централізованого опалення та підігріву води жителям 16-ти будинків 109-го мікрорайону (Інститут зв’язку).

Заступник голови правління АТ «Полтавський турбомеханічний завод» Галина Барабаш розповіла, що звернення написали виходячи з фінансового стану ПТМЗ:

«Збитки підприємства можуть привезти до банкротства. Зауважу, що це не алгоритм “вибивань” нових тарифів на послуги. Ми кажемо про те, що у ПТМЗ немає фактичної можливості надавати ці послуги. На сьогодні акціонерами прийнято рішення закінчувати цей опалювальний період. Але на минулому тижні Нафтогаз прислав нам лист, у якому повідомив нас, що 1 квітня нас відключать від комунального побутового газу. Сума заборгованості – 9,9 млн грн».

Галина Барабаш

За словами Барабаш, ПТМЗ вимушене не надавати послуги з опалення та підігріву води починаючи з 1 квітня.

«Борг населення – понад 4 млн грн. А різниця в тарифах – 11,7 млн грн. Востаннє різницю нам компенсували у 2017 році за 2014 і 2015 рік. Держава нам заборгувала 11,7 млн грн. На цю суму має бути постанова Кабміну на процедуру компенсації, але її немає», – додала Галина Барабаш.

Керівник бюджетно-фінансового управління Тетяна Чумак запитала у Галини Барабаш, чому ця проблема не підіймалася раніше, якщо сума заборгованості вже настільки велика. На що Барабаш відповіла, що питання про можливість зняття з котельні обов’язків опалення неодноразово обговорювали впродовж 14 років, але його не вирішували.

В.о. генерального директора «Полтаватеплоенерго» Олександр Олексенко зазначив, що потрібно 30 млн грн для того, щоб перевести споживачів 109-го мікрорайону від котельні ПТМЗ до котельні «Полтаватеплоенерго». У ці кошти входить заміна котлів, труб, насосного обладнання тощо, пояснив Олексенко.

Олександр Олексенко (в центрі)

Зі свого боку Галина Барабаш додала, що на території 109-го мікрорайону є котельня по вулиці Квітуча, яка опалює інші багатоквартирні будинки цього району, але її потужності недостатньо для того, щоб обслуговувати більше багатоповерхівок.

Лунала пропозиція передати котельні ПТМЗ на баланс або в оренду «Полтаватеплоенерго», але це тягне за собою і передачу відповідного боргу. Тому представник «Полтаватеплоенерго» не погодився на таку пропозицію.

Барабаш розповіла, що ПТМЗ шукає інвесторів, які могли б забрати котельню, але Олексенко відповів, що представників бізнесу не зацікавить така інвестиція, оскільки, на переконання посадовця, послуги з постачання тепла – це соціальне навантаження, тому прибутковим бізнесом ця сфера не буде.

Заступниця міського голови з економічних питань Тетяна Юрченко розказала, що раніше міська влада й «Турбомеханічний завод» розглядали можливість підвищення тарифу на опалення для населення.

Тетяна Юрченко

У свою чергу Олександр Олексенко наголосив, що підвищення тарифів не вирішить комплексної проблеми, яка є у ПТМЗ:

«Перегляд тарифів – продовження агонії. Більш раціонально перевести споживачів 109-го мікрорайону на нашу котельню, що на вулиці Квітуча».

Але, нагадав посадовець, на це потрібно не менше 30 млн грн і час.

У підсумку перший заступник міського голови Андрій Лямін запропонував:

  1. Підготувати звернення від ОДА і міськради до Кабміну щодо продовження постачання газу до кінця опалювального сезону.
  2. Місто візьме на себе фінансове зобов’язання реконструювати котельню по вулиці Квітуча (можливо, влітку цього року) або розглянути можливість передачі котельні ПТМЗ на баланс «Теплоенерго».
  3. Переглянути тариф на опалення і гарячу воду для жителів 109-го мікрорайону.

Але що чекає на жителів уже 1 квітня – поки невідомо. Якщо міська рада не встигне домовитися з «Нафтогазом», вірогідно, люди залишаться без опалення й гарячої води.

Опублікована: 27 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація