«Людина не допила, а винести не може»: як підприємці оскаржують обмеження продажу алкоголю в суді

Автор: Анастасия Мацько, 25 лютого, 15:37

Фото: Підприємці оскаржують рішення міськради щодо обмеження продажу алкоголю


Уже вдруге перенесли розгляд позову громадської організації «Підприємці Полтавщини» до Полтавської міськради про визнання протиправним та скасування рішення щодо обмеження продажу алкоголю у нічний час.

Оскарження подали ще 16 грудня минулого року. У вівторок, 25 лютого, у Полтавському окружному адмінсуді мало відбутися перше підготовче засідання у справі. Проте не з’явився представник позивача – послався на відрядження та попросив перенести слухання. Його відтермінували.

 Голова громадської організації Євген Дикань пояснив позов так:

«Нам на минулому засіданні не дали жодних документів щодо того, на який закон вони спираються, забороняючи винос алкоголю із закладів. Повинні підтвердити, чи вони мають право забороняти виносити алкогольні напої з ресторанів, кав’ярень. Вони ж ніяк не можуть довести те, що така заборона є законною. Адже людина придбала, не допила, а винести не може».

Отож, позов стосується саме частини щодо заборони продажу алкоголю у закладах на винос. Тоді як законність обмеження продажу у нічний час загалом підприємці не оскаржують.

Довідково: ще 2014 року міська рада Луцька (Волинська область) також ухвалила аналогічне рішення, обмеживши продаж алкоголю на винос. Зокрема у закладах, розміщених у радіусі 100 метрів від головного входу в приміщення загальноосвітніх навчальних закладів. 

Ініціатор створення проєкту в Полтаві Едуард Волков, депутат Полтавської міськради від фракції «Рідне місто», про позовні вимоги сказав наступним чином:

«Ми йшли на випередження, щоб не було обходу ухваленого рішення. Якби ми не ухвалили його, підприємці б продавали алкоголь у пляшках, оформивши магазини як кафетерії чи ресторани. Так, є юридична колізія, але тут питання у вдосконаленні чинного законодавства. Ми довго працювали, пройшли всю процедуру. Ба більше – ми її розширили, бо було більше громадських обговорень, ніж передбачено законодавством. Проєкт рішення був опублікований на сайті міськради, ми проводили обговорення з представниками «Ради підприємців». Зрозуміло, що підприємці втрачають кошти, але це не рівнозначно результатам, які ми маємо».

Запевнив: протягом дії заборони кількість правопорушень, пов’язаних з алкоголем, зменшилася у 2–3 рази. Найближчим часом, за словами Волкова, про результати відзвітують більш детально.

Нині міськрада подала відзив. Обґрунтовувати правомірність рішення, за словами представника відповідача Руслана Божка, будуть на наступному судовому засіданні, яке відбудеться в березні.

Нагадаємо: 4 жовтня 2019 року на сесії Полтавської міської ради 25 депутатів підтримали проєкт рішення «Про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в м. Полтава». Ініціатор проєкту – депутат від «Рідного міста» Едуард Волков.

Тепер алкогольні напої не можна купувати з десятої вечора до восьмої ранку. Обмеження не діє на ресторани і кафе, однак заборонено продавати алкоголь у тарі на винос. 

Раніше ЗМІСТ писав, що на засіданні Ради підприємців міста в середу, 27 березня, обговорили регуляторний акт щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у нічний час.

Опублікована: 25 лютого 2020


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація