Обмеження продажу алкоголю вночі: думки членів Ради підприємців Полтави розійшлися

Автор: Вікторія Баберя, 27 березня, 18:29

Фото: Обмеження продажу алкоголю вночі (Джерело - Агроінсайдер)


На засіданні Ради підприємців міста в середу, 27 березня, обговорили регуляторний акт щодо заборони продажу алкогольних та слабоалкогольних напоїв у нічний час.

Проект акту «Про встановлення обмежень продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в Полтаві» опублікували на сайті ПМР минулого понеділка, 18 березня.

За словами ініціатора даного обмеження, депутата міськради від партії «Рідне місто» Едуарда Волкова, «наливайки», які продають алкоголь вночі, є першопричиною правопорушень, хуліганства і порушення громадського порядку вночі. Тож згідно з проектом регуляторного акту планується, що обмеження на продаж алкоголю діятиме з 22:00 до 08:00:

«Я доповнив проект рішення рядом правок щодо продажу алкоголю в Полтаві в закладах громадського харчування. Тобто заборона не стосуватиметься продажу та вживання в закладах, які працюють цілодобово або з продовженим часом. Але продаж і виніс в будь-якій тарі буде заборонений. Крім того, є деякі правки щодо превентивних заходів у закладах загальної середньої освіти та позашкільних закладів щодо пропагування здорового способу життя».

Едуард Волков

ГО «Підприємці Полтавщини» подали звернення на засідання, у якому йдеться про наступне: «Нічна заборона на продаж алкоголю – це популізм, а не боротьба з алкоголізмом. Більше 30% ринку знаходиться в тіні. А така заборона перенаправить більшу частину грошей з офіційних магазинів, які відповідають за якість продукції, до тіньового сектору. Це збільшить кількість фальсифікованого алкоголю в обороті, відкриватимуть нові точки легального збуту. І від цього не уникнти отруєнь та іншого. Зараз же підприємці продають сертифікований заводський алкоголь. Підприємці працюють із постачальниками, що мають сертифікати та дозволи його продавати».

Зверення ГО

Для порівняння, Вікторія Лоза, радниця в.о. Міністерки охорони здоров’я, привела європейський досвід Швейцарії, Угорщини та Норвегії, де введення обмеження на продаж алкогольних напоїв суттєво зменшила кількість госпіталізацій з отруєнням серед молоді, насильницьких злочинів, смертей, ДТП за участі водіїв у стані алкогольного сп’яніння.

Вікторія Лоза

Щодо інших міст України, то за її словами, заборона та обмеження на продаж також сприяли зменшенню і викликів поліції, і зафіксованих адміністративних порушень тощо.

Крім того, Вікторія Лоза представила статистичні дані, які базувалися на викликах нарядів патрульної поліції Полтавської області в нічний час. Згідно з ними, основний масив викликів патрульних спостерігається саме вночі та громадянами в стані алкогольного та наркотичного сп’яніння.

Члени Ради підприємців обговорили та висловили свої позиції з приводу введення обмеження на продаж алкоголю в Полтаві з 22:00 до 08:00. Коротко їх можна звести до наступного:

Євген Ніколаєнко, голова Ради підприємців: за компенсаційний момент даного питання, адже підприємці понесуть збитки у результаті заборони продажу алкоголю вночі. А як громадянин та батько – за введення обмеження.

Євген Ніколаєнко

Максим Бережний, заступник директора з комерційних питань групи компанії «Автотранс»: дане обмеження в місті ніяким чином не буде регулювати продаж через інтернет, тіньовий ринок. З цим ніяк не можна боротися.

Сергій Тупікін, директор товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма Айлант ЛТД» : на його думку, представники бізнесу, які присутні в Раді підприємців, мають вирішити проблему. Як варіант – зменшення податків для представників бізнесу.

Юрій Бойко, Сергій Тупікін, Максим Бережний

Костянтин Волков, директор товариства з обмеженою відповідальністю «Регіональний експертно-консалтинговий центр «Полтаваконсалтинг»: цей закон виконуватимуть лише законослухняні підприємці, а в інших моментах це нічого не змінить.

Катерина Бабіч, власниця «Місцевої кав'ярні»: підтримала обмеження на продаж алкоголю в нічний час доби, адже у центрі міста, поблизу ЦУМу, від самого ранку дуже багато і залишків алкогулянь, і їхніх учасників.

Костянтин Волков та Катерина Бабіч

Едуард Волков на усі обговорення апелював наступним:

«90% людей, які схильні до придбання фальсифікату, продовжать це робити. На громадські слухання ми представимо всі дані, які стосуватимуться усіх аспектів проблеми».

Представник поліції, зазначив, що раніше як варіант пропонували посилення патрулювання в місті. Але це не вирішить проблему, а скоріш за все, призведе до масового затримання (близько 50 осіб за ніч) та дискредитації правоохоронних органів.

Представники патрульної поліції

Додамо, що навесні минулого року набув чинності Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання органам місцевого самоврядування повноважень встановлювати обмеження продажу пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових». Згідно з ним, сільські, селищні чи міські ради можуть встановлювати заборону продажу алкоголю у визначений рішенням час доби.

У двох містах Полтавської області вже заборонили продавати алкоголь у нічний час: у Миргороді з 22:00 до 8:00, у Хоролі з 22:00 до 6:00.

ЗМІСТ вже проводив експертизу, чи варто обмежувати продаж алкоголю в нічний час.

Опублікована: 27 березня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація