Експертиза #21. Чи потрібно заборонити продаж алкоголю в нічний час

Автор: Віталій Крицький, 27 листопада, 15:04

Фото: Експертиза #21. Чи потрібно заборонити продаж алкоголю в нічний час


Замітки експертизи – рубрика, яка висвітлює думки полтавців щодо актуальних подій в місті. Усі герої рубрики відповідають на важливе питання, обране нашою редакцією. Мета експертиз – показати різні точки зору на одну подію, а не зіставляти кількість позитивних чи негативних думок.

23 листопада на бюджетній комісії депутати Полтавської міськради розглянули проект рішення про заборону продажу алкоголю в нічний час. Цей документ підготував депутат від фракції «Рідне місто» Едуард Волков. Згідно з документом, обмеження діятиме протягом 21:00-08:00 у зимовий період (з 1 листопада до 1 квітня), а в літній період (з 1 квітня до 1 листопада) впродовж 22:00-08:00. Заборона не стосується закладів громадського харчування (кафе, ресторанів). Депутати одноголосно підтримали цю ініціативу, проте вона повинна пройти ще додаткові обговорення перед тим, як її розглянуть на черговій сесії.

Ми запропонували експертам проаналізувати ініціативу депутатського корпусу, а також висловити власну думку щодо обмеження продажу алкоголю.

 

 

Євген Ніколаєнко 
«Поліція каже, що в тих місцях, де є кіоски з продажу алкогольних напоїв, злочинність вище в середньому на 60-70% ніж там, де таких “точок” немає. Це проблема. Безумовно, у скрутний час підприємцям треба виживати. Тому потрібно зібратися всім разом: депутатським корпусом, підприємцям, правоохоронним органам і вислухати всі точки зору. Однозначно, ось так взяти й “рубити зопалу” не потрібно».

 

Євген Кулик 
«Я проти. Я вважаю, що в будь-якому випадку хтось буде продавати. Будуть нелегальні пункти, де алкоголь буде коштувати дорожче, ніж у магазинах».

 

Олексій Сердюков 

«Усупереч популярній думці про те, що такі заборони не працюють, я вважаю, що насправді працюють. Багато хто говорив, що заборона російських соцмереж не спрацює. Проте ми побачили, що люди дійсно стали проводити менше часу в російських фсб-мережах. Це видно по цифрам. Спрацювали квоти, стався підйом сучасної якісної музики.

Це питання непотрібно розглядати в цілому, його потрібно скомпонувати до сьогоднішній реалій. Саме тому, наприклад, можна дозволити вільно володіти зброєю в США і не можна це робити в Сомалі. Заборона продажу алкоголю після 22:00 у містах знизить рівень споживання й злочинності. Із недоліків – може збільшитися обіг безакцизного алкоголю й виникне продаж з-під прилавку. Але переваг значно більше. У будь-якому випадку, знайдеться відсоток безнадійних, які будуть шукати, допоки не знайдуть. Проте більшість людей усе-таки підуть або додому, або в кафе, або взагалі відмовляться від ідеї продовжувати вуличний банкет».

 

Євген Дикань 
«Я вважаю, що заборона непотрібна. Люди купляють алкоголь у магазинах, відповідно, сплачують податки. Як наслідок, з’являються робочі місця. Якщо людина захоче купити випити – вона знайде шляхи. Знайдуться особи, які продаватимуть неліцензований алкоголь, порядку не буде. Ми повернемося в радянські часи, коли люди не могли придбати випивку й організовували кустарне виробництво. Краще нехай будуть окремі пункти продажу, але це буде законно й правильно».

 

Лев Жиденко 
«На жаль, я не маю аналітики щодо зв’язку обмежень продажу алкоголю зі здоров’ям молоді чи рівнем злочинності. А без підготовки й аналітики висновок щодо такого рішення з мого боку був би чисто емоційним. Але якщо такий вплив й існує, то як не прихильник обмежень, я б краще ввів підвищену оплату за покупку випивки після 22:00. Наприклад, якщо усе-таки ми хочемо підвищити безпеку в місті, то до кожної пляшки алкоголю можна ввести додаткову оплату 20 гривень на установку відеоспостереження та освітлення вулиць».

 

Дмитро Лаптєв 

 

«Я за заборону після 22:00 у будь-якому разі. Тільки щоб не вибірково якісь окремі магазини, а усі точки продажу. Якщо будуть проблеми з “АТБ” й іншими мережевими супермаркетами – вирішимо це “вручну”. Щоб звернути увагу громадськості до проблеми розпивання, потрібно йти на рішучі політичні кроки».

 

Максим Самойдюк 
«Ні, не потрібно. Бо з розпиванням алкогольних напоїв треба боротися комплексно. Забороняєш — пропонуй. У нас в Полтаві нема альтернативи для любителів нічного життя. Дуже мало закладів дозвілля, що працюють після 23 годин. Нема альтернативи алкогольним розвагам. Тобто фактично або пий, або сиди вдома. І заборонивши продаж алкоголю, не запропонувавши альтернатив, нічого не вийде. Просто будуть нелегально продавати. Як, наприклад, зараз продають алкоголь неповнолітнім».

  

Роман Грішин 
«Моя особиста думка – підтримую таку ініціативу як правоохоронець і батько двох дітей. Як поліцейський скажу, що під час розпивання спиртних напоїв вчиняється багато правопорушень: хуліганство, бійки. Якщо обмежити продаж хоча б після 22:00, я вважаю, криміногенна ситуація покращиться. Це також унеможливить продаж алкоголю неповнолітнім. Я не виключаю випадки нелегальних точок, але є поліція, яка проконтролює цей процес і унеможливить незаконні продажі».

   

Світлана Лобанова 
«Якщо доросла людина хоче купити пляшку шампанського після роботи, але не матиме такої можливості можливості, це мінус. У першу чергу потрібно дотримуватися закону про не продаж алкоголю неповнолітнім. А загальна заборона – це, напевно, зайве. Дорослі люди самі можуть вирішувати, коли та що їм купувати. Я гадаю, що така ініціатива не вирішить проблему алкоголізму».

 

  

Графіка, обкладинка Юлії Деркач

Опублікована: 27 листопада 2018


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація