МАФ біля ЦУМу – незаконний і підлягає демонтажу: полтавський суд скасував дозвільні документи на розміщення

Автор: Вікторія Баберя, 24 червня, 10:47

Фото: МАФ біля ЦУМу – незаконний і підлягає демонтажу


Суд скасував рішення Полтавської міськради та паспорту прив’язки про надання дозволу підприємцю на розміщення МАФу. Тож тепер ФОП Богдан Кива має демонтувати споруду.

20 червня в Полтавському окружному адмінсуді завершили розгляд справи по суті за позовною заявою прокуратури щодо скасування дозвільних документів на розміщення, передає прес-служба прокуратури Полтавщини.

Богдан Кива орендував землю під приміщенням орендує на правах земельного сервітуту. До речі, він є сином депутата «Совісті України» Владислава Киви, адже у нього спільне місце реєстрації з дружиною депутата.

Зокрема, прокуратура звернулася до суду із позовною заявою, в якій доводила наступне:

  • рішенням Полтавської міськради від 2014 року, було незаконно надано право користування земельною ділянкою комунальної власності на умовах особистого строкового земельного сервітуту без проведення аукціону (земельних торгів);
  • договір особистого строкового земельного сервітуту, укладений на виконання вказаного рішення, не зареєстрований у встановленому законом порядку;
  • тимчасова споруда має більшу площу, ніж дозволено (зазначено дві по 30 кв. м, але насправді – це одна споруда земельній ділянці 78,5 кв);
  • розміщення МАФу, всупереч діючого порядку, вимог ДСТУ №3587-97, також не було погоджено з органами Національної поліції.

Суддя задовольнив позов. І так як без дозвільних документів споруда розміщуватися не може, то підприємець має її демонтувати. Наразі про строки цього нічого ще не відомо.

Пригадаємо, це був не перший позов прокуратури до міської влади з питанням вирішити долю експіцерії PizzaCat. Розгляд попередньої справи тривав із 2014-го до зими 2019-го. Протягом усіх цих років прокуратура намагалася довести незаконність встановлення даної тимчасової споруди та зобов’язати власників її демонтувати. ЗМІСТ раніше простежив хронологію судових процесів за 5 років та показав, яка ситуація з МАФом сьогодні. 

Та, врешті-решт, Полтавський окружний адмінсуд відмовив прокуратурі в демонтажу піцерії PizzaCat поблизу ЦУМу. 

Нагадаємо, нещодавно ФОП Богдан Кива звертався до міської влади щодо подальшого розміщення тимчасових споруд на земельній ділянці 78,5 кв. м на перехресті вулиць Соборності та Котляревського. Раніше там була піцерія PizzaCat, але нещодавно змінили – зараз там магазин випічки. Та, члени містобудівної комісії не погодили ФОПу дозвіл на розміщення МАФу в центрі міста надалі.

Опублікована: 24 червня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація