Міська рада пропонувала витратити 100 тисяч гривень на іміджеві зошити з гербом Полтави

Фото ЗМІСТу
Бюджетна комісія рекомендувала відмовитися від виділення 100 тис. грн на іміджеву продукцію з гербом Полтави, яку роздають у міській раді.
Про фінансування на зошити відомо з трансляції засідання бюджетної депутатської комісії Полтавської міської ради від 28 грудня.
Начальниця управління з питань персоналу Лідія Лейко презентувала програму для закупівлі іміджевої продукції. У двох статтях витрат вказали, що на зошити з гербом Полтави хочуть закласти 100 тис. грн:
«Зошити форматів А4 та А5 – для вручення делегації, покласти щось в пакетик. … Вони будуть з логотипом Полтави, щоб покласти до іміджевого пакета. Ось діти нас вітали і дітям треба щось покласти в іміджевий пакет. Дітям, делегаціям, громадським організаціям, ну нічого покласти в пакет».
З виступу Лідії Лейко відомо, що до пакетів з гербом Полтави кладуть тільки два записники, що слугують подарунком. Депутати, які входять до бюджетної комісії рекомендували виключити з програми 100 тис. грн на зошити. Комісія вважає це нераціональними витратами з бюджету під час війни.
На сесійному засіданні 29 грудня депутати розглядатимуть за решту заходів програми на 600 тис. грн. Серед них – виготовлення нагрудних знаків «Почесна грамота виконавчого комітету Полтавської міської ради» та «Подяка міського голови» за 348 тис. грн. Ще 220 тис. грн пропонують закласти на виготовлення відзнак «Почесний громадянин Полтавської міської територіальної громади» тощо.
ЗМІСТ писав, що Полтавська міська рада витратила понад 200 тисяч гривень на піар.
Потребу у висвітленні діяльності міської ради за мільйон гривень з бюджету у 2023 році депутати міської ради поставили під сумнів. Ці гроші виконавчий комітет хотів витратити на висвітлення своєї діяльності на радіо, телебаченні, в інтернет-виданнях та на шпальтах місцевих газет.
Голосування за цю програму провалили. Але протягом року міська влада витратила на свій піар приблизно 240 тис. грн з бюджету громади. Ймовірно, через це посадовцям довелося шукати інші шляхи для висвітлення роботи й закладати гроші в інших програмах. Приміром, Управління житлово-комунального господарства додавало по майже 50 тис. грн на висвітлення у програмах, де вони є розпорядниками коштів. Так робили і їхні колеги.
Протягом 2023 року послуги з висвітлення, за даними Prozorro, замовляли різні управління і департаменти Полтавської міської ради
Скільки коштує піар роботи влади
Управління у справах фізичної культури та спорту підписало договір з місцевим підприємцем на 49 тис. грн за висвітлення їхньої діяльності в інтернеті. Департамент цивільного захисту пішов цим же шляхом і замовив послуги у місцевого онлайн-медіа за 49 тис. грн та іншого підприємця на таку ж суму. За ці гроші публікували інформаційні довідки для містян про безпеку під час ожеледиці або правила на випадок повітряної тривоги.
Управління майном комунальної власності міста обрало основним форматом відеоматеріали, а точніше їхнє створення. За п’ять відеороликів чиновники погодилися віддати 49 тис. грн з бюджету. Їх публікували на YouTube-каналі міської ради, де вони набирали до сотні переглядів.
Ще 20 тисяч гривень коштували послуги місцевого підприємця, що стосувалися піару і ще понад 12 тисяч гривень – публікації у місцевому медіа.