Міська влада прокоментувала подальші дії по Кадетському корпусу

Наступним кроком після погодження Кабміном передачу Кадетського корпусу в держвласність буде голосування за це рішення на черговій сесії Полтавської міськради.
Відповідну інформацію повідомив сьогодні, 28 січня, секретар міськради Олександр Шамота. За його словами, передача Кадетського до ДСА (Державної судової адміністрації) була запланована ще минулого року, але оскільки рішення затягнулося, то можливі зміни термінів здачі будівлі в експлуатацію:
«Ми чекаємо від Кабіну погодження на передачу Кадетського корпусу в державну власність. Потім, на найближчій сесії міськради, ми винесемо це питання на голосування, щоб ДСА мала повноцінну можливість почати проектувальні роботи. І чим скоріше вони закінчаться, тим швидше почнуться реставраційні. Коли ми мали розмову з представниками ДСА, вони казали, що планують здати Кадетський під окружний суд в 2020 році. Проте, оскільки ми планували це все ще минулого року, то можливе невелике коригування в часі».
Депутат міськради, голова фракції «Свобода» Юліан Матвійчук розповів, що документи по Кадетському контролює наразі особисто голова ДСА Зеновій Холоднюк:
«Минулого разу нам казали, що після першого голосування по Кадетському, Судова адміністрація витратить на бюрократичну тяганину не більше місяця. Але, як бачимо, процес затягнувся, і вже майже три місяці все це триває. Проте наразі Холоднюк запевняє, що ситуація на його особистому контролі».
Також Матвійчук зазначив, що за реалістичними прогнозами реставраційні роботи в Кадетському корпусі розпочнуться не раніше липня 2019 року:
«Коли ми минулого разу обговорювали це питання в Києві, то розуміли, що на цю зиму ДСА не встигне з проектом, але вже на зиму 2020 року потрібно буде повністю перекрити дах. Це – першочергово. Тобто, у лютому цього року передаємо Кадетський у власність ДСА, потім робимо запас 3-4 місяці на розробку проекту, і десь у липні, я думаю, почнуться монтажні роботи по даху і внутрішнє підсилення каркасів. Головне – встигнути перекрити дах до наступної зими. А вже в 2020 році проведуть роботи по зовнішньому фасаду».
Юліан Матвійчук додав, що не пам’ятає бюджет на відновлення Кадетського, але попередньо, за словами депутата, звучала сума близько 120-140 млн гривень.
Нагадаємо, 25 січня Міністерство культури погодило передачу Кадетського корпусу з власності територіальної громади Полтави в державну власність до сфери управління Державної судової адміністрації України.
Наразі ж, за підрахунками архітекторів, будівля Кадетського корпусу перебуває на 60% у незадовільному стані.
Про життя й клінічну смерть Кадетського корпусу ЗМІСТ розповідав раніше.