Котельня
Котельня

(Фото – pl.suspilne.media)

На котельню «Полтаватеплоенерго» встановлять утилізатор. Його виготовлятимуть в іншій країні.

24 грудня «Полтаватеплоенерго» завершило монтувати нову трубу на котельню на вул. Ціолковського, 36.

З 28 грудня робітники підприємства почнуть налагоджувальні роботи на 3 котлі. Наступного року почнуть монтаж і введення в експлуатацію утилізатора й економайзера. Про це розповів 24 грудня речник «Полтаватеплоенерго» Олександр Циганок:

«Усього є 4 котли. Трубу монтували на третьому, який торік капітально ремонтували. Буде встановлено економайзер, який повертатиме частину теплової енергії, яка раніше йшла в атмосферу. Відтепер вона буде повертатися у робочий цикл. Завдяки цьому теплоносій додатково нагріватиметься і зменшиться кількість спаленого газу».

Циганок каже, що котельня використовується протягом усього року. Завдяки економайзеру зменшиться річна кількість використаного газу. Очікувана кількість річної економії становить 2,7 млн м³ газу. Також зменшаться на 5 тис. тонн викиди вуглекислого газу в атмосферу:

«Економайзер – це технологічний пристрій. Скоріше за все, його виготовлятимуть не в Україні. Торги відбудуться на міжнародній арені».

Котельню модернізують у межах спільного проєкту «Полтаватеплоенерго» та НЕФКО. Угоду підписали наприкінці листопада, а загальна вартість проєкту становить 1,5 млн євро. НЕФКО профінансує на 500 тис. євро, ще 70 тис. євро – грантові кошти. НЕФКО фінансуватиме саме заключну частину модернізації котельні. Решта коштів – сплачені гроші споживачів «Полтаватеплоенерго».

Витрати на реалізацію проєкту мають окупитися через 1,5 роки. Проєкт реалізовуватимуть до травня 2021 року. 

Loading...