На архітектурній пам’ятці в центрі Полтави демонтують автентичні балкони (ФОТО)

Автор: Аліса Куценко, 30 травня, 18:04

Фото: Полтавський палац дитячої творчості, збудований як музичне училище Ахшарумова в 1916 році


На будівлі будинку дитячої та юнацької творчості по вул. Пушкіна, 30, в рамках робіт з реконструкції будівельники знімають оригінальні балкони. Архітектори кажуть, що це – свавілля.

Черговий етап реконструкції стартував у четвер, 30 травня. Працівники підрядної організації почали демонтували балкони, що прикрашають споруду, і закривати віконні отвори плитами з ДВП. Директорка Полтавського палацу дитячої творчості Валентина Дрозд розповіла, що їх знімають відбійними молотками, і робота триватиме протягом дня і впродовж ночі:

«Так, це правда. У нас триває реконструкція пам’ятки архітектури. Балкони знімають, бо вони знаходяться в аварійному стані. Їх відновлять в рамках реконструкції».

Полтавський палац дитячої творчості, збудований як музичне училище Ахшарумова

Архітекторка, науковець і членкиня правління ГО «Save Полтава» Оксана Бєлявська зазначила, що демонтувати балкони можна лише згідно з реставраційною документацією.

«У всякому випадку такі дії не погоджувалися в органі охорони. Це свавілля. Зараз туди вийшли представники департаменту культури і туризму?».

Десь за години до будівлі прийшли представники обласного департаменту й міського управління культури. Інна Шерстюк, заступниця директора департаменту зазначила, що в першу чергу вони піднімуть архів, в якому зафіксована документація про дані роботи:

«Із того, що я встигла з’ясувати, – основа для розробки наукової документації в них є. Ми зараз перевіримо свій архів, – можливо, вони зверталися до нас раніше з погодженням науково-проектної документації для отримання дозволу на проведення робіт на пам’ятці місцевого значення. І паралельно зробимо запити, хто є замовником, розробником, у кого ця документація може бути, і з’ясувати, чому вони не діяли через адміністративні послуги».

Полтавський палац дитячої творчості, збудований як музичне училище Ахшарумова

За її словами, поки департамент не отримає документації та не перевірить її на законність, роботи на будівлі потрібно призупинити. Але якщо документація є, а замовник робіт її не узаконив – її можна легалізувати, якщо вона взагалі відсутня – її потрібно розробляти.

Нагадаємо, реставрацію палацу планували розпочати ще у березні 2017 року, а завершити – у червні 2018-го. Тоді роботи оцінювали в 5,8 млн грн. Але фактично роботи почалися лише в травні 2017-го, і затяглися на роки.

Полтавський палац дитячої творчості, збудований як музичне училище Ахшарумова

За цей період фірма «Укрінтербуд» встигла замінити вікна, частково відремонтувати ґанок, замінити й встановити нові водоприймальні труби та вимостити одну зовнішню стіну. У той час, як договір передбачав ще ремонт даху над глядацькою залою із заміною балок перекриття, крокв (дерев’яний каркас даху) і ремонту карнизу, фарбування фасаду та балконів, ремонт цоколя, приямків, бокових виходів і глядацької зали. Також збиралися влаштувати пандус, відремонтувати вимощення по периметру будівлі та виконати благоустрій дворової території. Цього зроблено не було.

У березні 2019 року, за спільною згодою управління капбудівництва та «Укрінтербуд» зменшили суму договору до розміру вже виплаченої суми – 3 млн грн, після чого «закрили» договір.

Через місяць управління капбудівництва знову провело аукціон щодо продовжити ремонт. Цього разу роботи оцінили в трохи більше 18 млн грн. На аукціон прийшли дві фірми – «Газонафтовий промисловий комплекс» і «Доломіт-Буд». Остання запропонувала нижчу ціну, тому і стала переможцем.

Зауважимо, що «Доломіт-Буд» пов'язують з Сергієм Шульгою, колишнім очільником управління капітального будівництва Полтавської ОДА.

Ксенія Омельченко, Аліса Куценко

Фото Богдана Проскурова

Опублікована: 30 травня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація