На окремих міських маршрутах у Полтаві конкурс перевізників не відбувся

Автор: Аліса Куценко, 26 квітня, 09:32

Фото: На окремих міських маршрутах у Полтаві конкурс перевізників не відбувся


Із 43 маршрутів на конкурс надійшло лише 24 заявки.

Черговий конкурс на здійснення перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування відбувся в Полтавській міськраді в четвер, 25 квітня. Перед початком один із членів конкурсного комітету, голова Шевченківської районної ради ветеранів Роман Дибов, заявив, що будь-яке рішення, прийняте сьогодні, не буде легітимним, оскільки склад конкурсного комітету не законний – у складі має бути як мінімум 50% представників громадськості й 50% представників виконавчої влади.

 Роман Дибов

На це секретар комітету Володимир Уманець відповів: є рішення виконкому, що затверджує цей склад, а також об’ява на сайті міськвиконкому щодо конкурсу, що має відбутися сьогодні, отже, підстав для подібних обвинувачень немає.

Володимир Уманець

Роман Дибов запропонував перенести конкурс, змінити склад конкурсного комітету, але решта на це не пристали. Тому він залишив засідання.

Начальник транспортного відділу Євген Якуба відкривав конверти з підприємствами, що подали заявки на конкурс. Усього надійшло 24 заявки, по одній на кожен маршрут, крім №41 (м-н Огнівка – з-д ГРЛ (ч/з Центр)) – за право перевозити містян подалися одразу три перевізника: ПП Норд-Ост, ТОВ «Транс СВ» і ТОВ «Люкс Полтава 2009». Останній потім відмовився від участі в конкурсі, про що надіслав відповідне звернення.

Євген Якуба

На решту маршрутів перевізники не подавалися.

Після оголошення всіх претендентів у комітеті оговорювали їхні характеристики, після чого відбулося таємне голосування.

Переможці конкурсу перевізників

Переможці конкурсу перевізників

Переможці конкурсу перевізників

Перед голосуваннях у комітеті обговорювали претендентів. За словами секретаря Володимира Уманця, не всі транспортні засоби пройшли технічний огляд і надали копії сертифікатів на окремі машини. Крім цього, не всі перевізники мають власний транспорт – це, скоріше, виняток із правил. У абсолютної більшості підприємств, що подалися на конкурс, транспорт або оформлений в лізинг, або в кредит.

Що стосується решти маршрутів, то конкурс вважається таким, що не відбувся. За словами Євгена Якуби, його перенесуть.

Після оголошення результатів, що відбулося за участі перевізників, до них звернувся один із членів конкурсного комітету Дмитро Юденко, представник Громадської спілки «Координаційна Рада Громадських Організацій учасників АТО». Він попросив перевізників внести до переліку пільгових пасажирів вдів і дітей полеглих учасників АТО, аргументуючи, що їх насправді не багато. Підприємиця Оксана Андрієвська одразу сказала, що «питань немає», але потім решта перевізників заявили, що поки не вирішиться питання з новими тарифами, нових пільговиків вони брати не будуть.

Дмитро Юденко

Тобто навіть якщо їх внесуть до списку пасажирів-пільговиків, що повинні бути в кожному салоні, не факт, що їхній проїзд буде безоплатним, бо, як апелювали учасники конкурсу, проїзд учасників бойових дій їм не компенсують.

Також Дмитро Юденко запропонував обмінятися телефонами, аби в конфліктних ситуаціях із АТОшниками телефонувати не до поліції, а розбиратися між собою. Перевізники погодилися, після чого конкурс був завершений.

Фото Олега Журавльова

Опублікована: 26 квітня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація