На Полтавщині створили одну з перших в Україні «зелених шкіл»

Автор: Анна Аксюк, 14 серпня, 08:37

Фото: На Полтавщині створили одну з перших в Україні «зелених шкіл»,( фото Максима Макухи)


На Полтавщині з'явилася перша екологічна школа, на даху якої встановили сонячні панелі.

Як розповідає фахівець з питань відновлюваної енергетики ГО «Еколтава» Максим Макуха, навчальний заклад у селі Білики Кобеляцького району Полтавської області, який отримуватиме таким чином електроенергію, є також одним з перших в Україні «зелених шкіл».

Він говорить, що юридичне оформлення використання такого ресурсту ще триває і вона повноцінно запрацює з 1 вересня цього року. Потужність сонясної електростанції трохи більше 5 кВт, що цілком достатньо для невеликого приміщення школи.

«Ідея в тому, що сонячні панелі виробляють енергію, а потім по реверсивному лічильнику її споживає заклад. На виході вони можуть мати позитивний баланс і навіть реалізувати цю зелену енергію і заробляти гроші чи економити гроші місцевого бюджету на освітлення. Головне для нас – показати, що перехід на чисту енергію можливий в Україні і потрібно закривати атомні електростанції та переходити на відновлювану енергетику», – розповів Максим Макуха.

Він розповідає, що ініціативу реалізували завдяки спільній роботі керівництва закладу спільно з Кобеляцькою районною радою та ГО «Еколтава».

Проект фінансувався завдяки участі у ґрантовій програмі німецької благодійної організації «URBIS», яка спрямована на альтернативну енергетику. Навчальний заклад отримав ґрант у розмірі 5000 Євро на встановлення сонячної електростанції.

Це перша на Полтавщині «зелена» школа, яка матиме комплексний підхід до цілей сталого розвитку (зелена енергетика, сортування, екологічна освіта), адже у закладі також будуть сортувати сміття та проводити уроки з енергозбереження та правильного сортування відходів.

Максим Макуха відзначає, що дуже хотілося б щоб Полтавщина і її керманичі більше сприяли екологічним ініціативам:

«Хотілося б що і у нашій області люди так мали можливість використання зеленої енергетики. Не обов’язково, щоб це була чиста компенсація, хоча б якісь відсотки на кредит».  

Адже як він говорить, наприклад, у Житомирській області є програми компенсації з обласного бюджету за встановлення подібних електростанцій.

Опублікована: 14 серпня 2019


Коментарі

Від {{ com.user.name }} {{ com.user.lastname }}, {{ com.created_at }}
{{ com.content }}

Від {{ child.user.name }} {{ child.user.lastname }}, {{ child.created_at }}
{{ child.content }}Зареєструйтесь, щоб мати можливість коментувати

Реєстрація