Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Джерело – apteka.ua

З 1 серпня розпочали перехід на продаж антибіотиків за електронним рецептом.

Запровадження відпуску антибактеріальних препаратів за електронним рецептом планували розпочати у квітні, однак через війну відтермінували. Перехід відбуватиметься поступово й триватиме до кінця року.

Під час перехідного періоду в деяких аптеках антибіотики розпочнуть відпускати за наявності електронного рецепта. Видавати рецепти на препарати зможуть заклади охорони здоров’я, які працюють з електронною системою охорони здоров’я. Решта можуть виписувати паперовий рецепт. 

Протягом цього терміну медичні та аптечні заклади мають підготуватися до повноцінного переходу на виписку рецептурних лікарських засобів виключно за електронним рецептом. Для цього потрібно обрати медичну інформаційну систему та зареєструватися в ЕСОЗ.

Отримати рецепт на антибіотик можна в лікаря за умови наявності медичних показань для цього. Для цього потрібно звернутися до свого сімейного лікаря або до будь-якого іншого у медичному закладі. Пацієнт має бути зареєстрований в електронній системі охорони здоров’я. У разі відсутності реєстрації це можна робити у лікаря. 

МОЗ звертає увагу, що електронний рецепт виписуватимуть на діючу речовину, а не торгову назву препарату, тому в аптеці пацієнт сам обиратиме, спираючись на можливості власного бюджету.Чому не можна приймати антибіотики при застуді, читайте тут.

Loading...