Віктор Новіков
Віктор Новіков

Фото з особистої сторінки воїна

Доброволець батальйонів «Азов» і «Полтава», учитель і миротворець Віктор Новіков з Лубен загинув на Донеччині, рятуючи побратима. Громада ініціює вшанування пам’яті воїна.

Петиція про перейменування на честь Віктора Новікова вул. Льва Толстого у Лубнах набрала понад 250 голосів мешканців громади (станом на 25 травня – 282). Її винесли на розгляд 29 сесії міської ради 25 травня. За інформацією депутата Віктора Крамаренка, остаточного рішення поки не ухвалили.

Життя учасника Помаранчевої революції та Революції Гідності Віктора Новікова обірвалося 28 квітня в Покровському районі. Воїн на позивний «Вертоліт» був головним сержантом 1-го стрілецького взводу стрілецької роти. На фронті він дістав смертельне мінно-вибухове поранення. 

Фото з особистої сторінки Віктора Новікова

Віктор Новіков народився 1 квітня 1978 року у селі Березоточа Лубенського району. Закінчив Засульську загальноосвітню школу, Войнихівське СПТУ №53 та Лубенське училище №12. Строкову службу проходив у 1-й аеромобільній бригаді повітряно-десантні військ.  У 1998 році Віктор Новіков брав участь у миротворчій операції НАТО на території колишньої Югославії.

Захисник був учасником Помаранчевої революції та Революції Гідності. У 2014 році добровольцем пішов воювати у складі батальйонів «Азов» та «Полтава». За плечима воїна трагедія Іловайська та поранення. 

У 2015 році Віктор Новіков здобув фах історика у Київському національному педагогічному університеті імені Драгоманова. З 2017 року працював вчителем історії у Лубенській загальноосвітній школі №10 та тренував дітей у гуртку «Лубни СК Хортинг». 

Фото з особистої сторінки Віктора Новікова

Захисник був волонтером, керівником формування з охорони громадського порядку «Перша Лубенська сотня самооборони «СПАС». Очолював громадську організацію «Лубни СК Хортинг», керував Центром допомоги учасникам АТО, був головою громадської ради при Лубенській райдержадміністрації.

Нагороджений медаллю НАТО у 1998 році, медалями «За військову службу» у 2014 році, «Учасник АТО» у 2015 році, «За оборону рідної держави» у 2016 році, «25 років незалежності України» – у 2016 році.

Попрощалися з героєм 3 травня в Лубнах на Володимирському майдані. Жителі громади віддали останню шану захисникові.

Loading...